Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.5) - en to ug translation catalogue (27 entries)

en: user
ug: ئەزا

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Create a new user account.
ug: يېڭى ئەزا قوشۇش

en: Request new password via e-mail.
ug: .ئېلخەت بىلەن ئىم نى جەزىملەش

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Password
ug: پارول

en: Name
ug: ئىسىم

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Log in
ug: كىرىش

en: Request new password
ug: پارولنى يېڭىلاش

en: Create new account
ug: ئەزالىققا تىزىملىنىش

en: role
ug: ئەزالار گورۇپپسى

en: Index
ug: ئىندېكس

en: Visitors
ug: زىيارەتچىلەر

en: Visitors, but administrator approval is required
ug: زىيارەتچىلەر تىزىملىنالايدۇ، لىكىن باشقۇرغۇچىلار تەستىقلايدۇ.
