LDAP API (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: user
it: utente

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina i valori predefiniti

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Enabled
it: Attivato

en: This action cannot be undone.
it: Questa azione è irreversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Help
it: Aiuto

en: Authentication
it: Autenticazione

en: The name %name has been denied access.
it: Al nome %name è stato negato l'accesso.
