LDAP API (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Resources
nl: Bronnen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Watchdog
nl: Waakhond

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: The name %name has been denied access.
nl: De naam %name werd de toegang geweigerd.
