Le Gate- A generalized age gate solution (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Submit
id: Kirim

en: Date
id: Tanggal

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Redirect
id: Pengalihan

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: Before a Date
id: Sebelum Tanggal

en: After a Date
id: Setelah Tanggal

en: Between 2 Dates
id: Antara 2 Tanggal

en: Enter a url to redirect to after successfully passing the gate. Leave blank to stay on the same page requested.
id: Masukkan URL untuk redirect to setelah sukses melewati gerbang. kosongkan untuk tetap di halaman yang diminta.

en: Date 1
id: Tanggal 1

en: Select the before/after or first between date (if between is chosen)
id: Pilih sebelum/sesudah atau antar tanggal pertama (jika antara dipilih)

en: Date 2
id: Tanggal 2

en: Select the second between date. Cookie will be set if the user selects a date between Date 1 and Date 2
id: Pilih antara tanggal yang kedua. cookie akan diset jika pengguna memilih sebuah tanggal antara Tanggal 1 dan Tanggal 2
