Learn (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Contribute
fr: Aidez nous&nbsp;!

en: Basic page
fr: Page de base

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fr: Utilisez les <em>pages de base</em> pour votre contenu statique, tel que la page 'Qui sommes-nous'.

en: Lessons
fr: Leçons
