Learn (7.x-1.0-alpha6) - en to bs translation catalogue (1212 entries)

en: Forms
bs: Forme

en: Home
bs: Početna

en: User interface
bs: Korisničko sučelje

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: user
bs: korisnik

en: Pages
bs: Stranice

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Reset to defaults
bs: Resetuj na defaultno

en: delete
bs: obriši

en: Request new password via e-mail.
bs: Zatražite novu lozinku na svoj email.

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: approve
bs: odobri

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: content
bs: sadržaj

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Replies
bs: Odgovori

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: yes
bs: da

en: Organic groups
bs: Organske grupe

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: closed
bs: zatvoren

en: Actions
bs: Akcije

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: more
bs: još

en: Enable
bs: Omogući

en: Disable
bs: Onemogući

en: Explanation or submission guidelines
bs: Objašnjenje ili vodiči objave teksta

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: Comments
bs: Komentari

en: Priority
bs: Prioritet

en: Last updated
bs: Zadnji put osvježeno

en: new
bs: novi

en: error
bs: greška

en: Tags
bs: Tagovi

en: Block title
bs: Naslov bloka

en: The title of the block as shown to the user.
bs: Naslov bloka koji je prikazan korisniku.

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Project
bs: Projekt

en: Categories
bs: Kategorije

en: Version
bs: Verzija

en: Overview
bs: Pregled

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: Daily
bs: Dnevno

en: Weekly
bs: Sedmično

en: None
bs: Nijedan

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Number
bs: Broj

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: Block settings
bs: Postavke blokova

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: The configuration options have been saved.
bs: Postavke konfiguracije su sačuvane.

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Types
bs: Tipovi

en: Hierarchy
bs: Hijerarhija

en: Required
bs: Obavezno

en: Parent
bs: Roditelj

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
bs: Stranice na određenom nivou su prvo poredane po težini i onda po naslovu.

en: Depth
bs: Dubina

en: none
bs: ništa

en: Category
bs: Kategorija

en: Add container
bs: Dodaj kontejner

en: Settings
bs: Postavke

en: Add category
bs: Dodaj kategoriju

en: Name
bs: Ime

en: edit container
bs: uredi kontejner

en: edit
bs: izmjeni

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranu

en: up
bs: gore

en: Go to parent page
bs: Idi na roditeljsku stranicu

en: Go to next page
bs: Idi na iduću stranu

en: Import
bs: Uvezi

en: Book
bs: Knjiga

en: Export
bs: Izvezi

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Node ID
bs: Nod ID

en: Field
bs: Polje

en: Outline
bs: Bilješke

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Time
bs: Vrijeme

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: History
bs: Istorija

en: Path
bs: Putanja

en: Vocabularies
bs: Riječnik

en: Modules
bs: Moduli

en: Clear index
bs: Očisti indeks

en: edit forum
bs: uredi forum

en: Forum name
bs: Ime foruma

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati forum %name?

en: Display
bs: Prikaz

en: Node type
bs: Tip noda

en: Menu
bs: Meni

en: results
bs: rezultati

en: search
bs: pretraga

en: Teaser
bs: Sažetak

en: never
bs: nikad

en: The username %name does not exist.
bs: Korisničko ime %name ne postoji.

en: Event
bs: Događaj

en: actions
bs: akcije

en: Text
bs: Tekst

en: Theme
bs: Tema

en: aggregator
bs: agregator

en: read more
bs: pročitaj sve

en: Add forum
bs: Dodaj forum

en: no screenshot
bs: nema screenshota

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: Access log settings
bs: Postavke bilježenja pristupa

en: Preview comment
bs: Pregledaj komentar

en: Statistics
bs: Statistika

en: Advanced search
bs: Napredna pretraga

en: You are not authorized to access this page.
bs: Vi niste ovlašeni da pristupite ovoj stranici

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Attachment
bs: Prilog

en: Picture
bs: Slika

en: type
bs: tip

en: Database type
bs: Vrsta baze podataka

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: action
bs: akcija

en: Continue
bs: Nastavi

en: Configure
bs: Podešavanje

en: file
bs: datoteka

en: Error
bs: Greška

en: Options
bs: Opcije

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: Exclude
bs: Isključi

en: Are you sure you want to delete %title?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati %title?

en: Parent item
bs: Roditeljska stavka

en: Question
bs: Pitanje

en: Add child page
bs: Dodaj podstranicu

en: Printer-friendly version
bs: Verzija za printanje

en: Update options
bs: Osvježi postavke

en: Remove from outline
bs: Ukloni iz bilješki

en: Unknown export format.
bs: Nepoznat format za izvoz.

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Last post
bs: Zadnji post

en: Access denied
bs: Pristup odbijen

en: Year
bs: Godina

en: Date format
bs: Format datuma

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Add block
bs: Dodaj blok

en: Display links
bs: Prikaz linkova

en: Page
bs: Strana

en: 1 hour | @count hours
bs[0]: 1 sat
bs[1]: @count sata
bs[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
bs[0]: 1 dan
bs[1]: @count dana
bs[2]: @count dana

en: Site name
bs: Ime web stranice

en: Only site administrators can create new user accounts.
bs: Samo administratori mogu kreirati nove korisničke naloge.

en: Available updates
bs: Dostupne nadogradnje

en: Manual update check
bs: Ručna provjera nadogradnje

en: Out of date
bs: Zastarjeo

en: Left sidebar
bs: Lijevi stupac

en: Right sidebar
bs: Desni stupac

en: Inline
bs: U liniji

en: Selected
bs: Odabrano

en: You must enter a category.
bs: Morate unijeti kategoriju.

en: Your name
bs: Vaše ime

en: Send e-mail
bs: Pošalji email

en: Aggregator feed
bs: Agregator feed

en: Aggregator item
bs: Stavka agregatora

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Visibility
bs: Vidljivost

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Signature
bs: Potpis

en: Location
bs: Lokacija

en: Locale
bs: Lokal

en: Title field label
bs: Oznaka za polje naslova

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Sticky at top of lists
bs: Zalijepljen na vrhu liste

en: Revisions
bs: Revizije

en: Log message
bs: Poruka u logu

en: Poll duration
bs: Trajanje ankete

en: Poll choices
bs: Izbori na anketi

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Vocabulary name
bs: Ime riječnika

en: E-mail address
bs: Email adresa

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Time zone
bs: Vremenska zona

en: Field name
bs: Ime polja

en: Field type
bs: Tip polja

en: Global settings
bs: Globalna podešavanja

en: Fields
bs: Polja

en: Widget type
bs: Tip widgeta

en: Contains
bs: Sadrži

en: Does not contain
bs: Ne sadrži

en: Is less than
bs: Je manje od

en: Is less than or equal to
bs: Je manje od ili jednako

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is greater than or equal to
bs: Je više od ili jednako

en: Is greater than
bs: Je više od

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: Vote
bs: Glas

en: Overridden
bs: Prepisan

en: Conditions
bs: Uslovi

en: Search settings
bs: Postavke pretrage

en: Normal
bs: Normalno

en: blocked
bs: blokiran

en: active
bs: aktivan

en: configure
bs: podesi

en: %time ago
bs: prije %time

en: Categorize
bs: Kategoriziraj

en: Authored by
bs: Napisao

en: Sort order
bs: Redoslijed razvrstavanja

en: Up
bs: Gore

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: This field is required.
bs: Ovo polje je obavezno

en: 1 day
bs: 1 dan

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Medium
bs: Srednje

en: Sortable
bs: Sortiranje

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Month
bs: Mjesec

en: Details
bs: Detalji

en: Last reply
bs: Zadnji odgovor

en: System
bs: Sistem

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Send
bs: Pošalji

en: Code
bs: Kod

en: security
bs: bezbjednost

en: node
bs: nod

en: Recent posts
bs: Zadnji članci

en: Day
bs: Dan

en: Table
bs: Tabela

en: Mon
bs: Pon

en: Thu
bs: Čet

en: Fri
bs: Pet

en: Sun
bs: Ned

en: am
bs: prijepodne

en: pm
bs: poslijepodne

en: !time ago
bs: prije !time

en: Text color
bs: Boja teksta

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Basic
bs: Obični

en: Color
bs: Boja

en: access content
bs: pristupi sadržaju

en: Role
bs: Uloga

en: First name
bs: Ime

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Log in
bs: Prijavi se

en: Jump to the first comment of this posting.
bs: Skoči na prvi komentar ove diskusije.

en: Jump to the first new comment of this posting.
bs: Skoči na prvi novi komentar ove diskusije.

en: Add new comment
bs: Dodaj novi komentar

en: Add a new comment to this page.
bs: Dodaj novi komentar na ovu stranicu.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
bs: Podijelite svoja razmišljanja i stavove vezane za ovu diskusiju.

en: Case
bs: Tip slova

en: Users
bs: Korisnici

en: Not installed
bs: Nije instalirano

en: Exists
bs: Postoji

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bs: @site se trenutno održava/servisira. Uskoro ćemo opet biti s vama, hvala vam za strpljenje.

en: Text processing
bs: Procesovanje teksta

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Rows
bs: Redova

en: Save changes
bs: Snimi promjene

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Uninstall
bs: Deinstalacija

en: <All>
bs: <Sve>

en: Clone
bs: Klon

en: Existing Views
bs: Postojeći Views

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Descending
bs: Silazno

en: Down
bs: Dole

en: Arguments
bs: Argumenti

en: Filters
bs: Filteri

en: Optional
bs: Opcionalno

en: Order
bs: Poredak

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
bs: Ime view-a mora biti samo alfanumeričko ili sa donjim critcama.

en: Recent comments
bs: Zadnji komentari

en: Uncategorized
bs: Bez kategorije

en: The comment and all its replies have been deleted.
bs: Komentar i svi njegovi odgovori su obrisani.

en: Last checked
bs: Zadnji put provjereno

en: Profile
bs: Profil

en: Votes
bs: Glasovi

en: fields
bs: polja

en: Save settings
bs: Sačuvaj postavke

en: reply
bs: odgovori

en: You have to specify a valid date.
bs: Morate naznačiti ispravan datum.

en: Server settings
bs: Podešavanja servera

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: Default language
bs: Defaultni jezik

en: Table prefix
bs: Prefiks tabele

en: Database username
bs: Korisničko ime za bazu podataka

en: Database password
bs: Lozinka za bazu podataka

en: Database name
bs: Naziv baze podataka

en: Add user
bs: Dodaj korisnika

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Authoring information
bs: Informacije o autorstvu

en: Authored on
bs: Napisano

en: Leave blank for %anonymous.
bs: Ostavite prazno za %anonymous.

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bs: Unesite jednu stranicu po liniji kao Drupalovu putanju. Znak '*' je wildcard. Na primjer, unesite %blog za blog stranice ili %blog-wildcard za svaki lični blog. %front je naslovna stranica.

en: Other queries
bs: Ostali upiti

en: English
bs: Engleski

en: in
bs: u

en: Messages
bs: Poruke

en: Edit term
bs: Izmjeni termin

en: Remove items
bs: Ukloni stavke

en: Allowed HTML tags
bs: Dozvoljeni HTML tagovi

en: menu
bs: meni

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: No items selected.
bs: Nijedna stavka nije odabrana.

en: The update has been performed.
bs: Osvježavanje je obavljeno.

en: update
bs: osvježavanje

en: View user profile.
bs: Pogledaj korisnički profil.

en: Full text
bs: Puni tekst

en: Source
bs: Izvor

en: published
bs: objavljen

en: The changes have been saved.
bs: Promjene su sačuvane.

en: Refine
bs: Rafiniraj

en: Undo
bs: Povrati

en: Member for
bs: Član od

en: @time ago
bs: prije @time

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
bs: Primjećen je maliciozni pokušaj promjene zaštićenih korisničkih polja.

en: Select all rows in this table
bs: Označi sve redove u ovoj tabeli

en: Deselect all rows in this table
bs: Ukloni oznake sa svih redova u ovoj tabeli

en: Search results
bs: Rezultati pretrage

en: Your search yielded no results
bs: Vaša pretraga nije dala nikakve rezultate

en: Please enter some keywords.
bs: Molimo unesite neke ključne riječi.

en: Replacement patterns
bs: Zamjenski obrasci

en: Languages
bs: Jezici

en: Topics
bs: Teme

en: Topic
bs: Tema

en: Allowed values list
bs: Lista dozvoljenih vrijednosti

en: Today
bs: Danas

en: Activity
bs: Aktivnost

en: Publishing options
bs: Opcije objavljivanja

en: Create new revision
bs: Kreiraj novu reviziju

en: Query
bs: Upit

en: Locale settings
bs: Postavke lokalizacije

en: Configure block
bs: Podesi blok

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Select list
bs: Select lista

en: Text field
bs: Tekst polje

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: Posts
bs: Postovi

en: Revert
bs: Vratiti

en: Existing system path
bs: Postojeća sistemska putanja

en: Path alias
bs: Pseudonim putanje

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
bs: Odredite alternativnu putanju na kojoj će ovi podaci biti dostupni. Na primjer, upišite "kontakt" kada pravite kontakt stranicu. Koristite relativnu putanju i nemojte dodavati kosu crtu na kraju jer inače pseudonim neće biti valjan.

en: PHP code
bs: PHP kod

en: Choice
bs: Izbor

en: Log out
bs: Odjavi se

en: profile
bs: profil

en: Send yourself a copy.
bs: Pošaljite kopiju i sebi

en: Create new account
bs: Kreiraj novi nalog

en: Are you sure you want to delete the block %name?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati blok %name?

en: The block %name has been removed.
bs: Blok %name je obrisan.

en: list terms
bs: Izlistaj izraze

en: add terms
bs: Dodaj novi izraz

en: warning
bs: upozorenje

en: No statistics available.
bs: Nema dostupne statistike.

en: Last run !time ago
bs: Poslijednji puta pokrenuto prije !time

en: Site information
bs: Informacije o web stranici

en: Blocked
bs: Blokiran

en: critical
bs: kritično

en: Results
bs: Rezultati

en: Older polls
bs: Starije ankete

en: View the list of polls on this site.
bs: Pogledaj listu anketa na ovoj stranici.

en: Poll settings
bs: Postavke ankete

en: You must fill in at least two choices.
bs: Morate odabrati bar 2 izbora.

en: open
bs: otvoren

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
bs: Ova tabela izlistava sve zabilježene glasove za ovu anketu. Ako je anonimnim korisnicima dozvoljeno da glasaju, oni će biti identifikovani po IP adresama.

en: Visitor
bs: Posjetilac

en: Cancel your vote
bs: Otkaži svoj glas

en: View the current poll results.
bs: Pogledaj trenutne rezultate ankete.

en: Convert
bs: Pretvori

en: Books
bs: Knjige

en: Style
bs: Stil

en: Forums
bs: Forumi

en: view revisions
bs: pogledaj revizije

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: !date by !username
bs: !date od !username

en: revert
bs: vratiti

en: Revision
bs: Revizije

en: current revision
bs: trenutna revizija

en: The specified passwords do not match.
bs: Unesene lozinke se ne podudaraju.

en: Track
bs: Prati

en: No forums defined
bs: Nijedan forum nije definisan

en: This topic has been moved
bs: Ova tema je pomjerena

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Your settings have been saved.
bs: Vaše postavke su sačuvane.

en: Last modified
bs: Zadnji put izmijenjeno

en: Your vote was recorded.
bs: Vaš glas je zabilježen.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
bs: Dozvoljava vašoj stranici da registruje glasove na različite teme u obliku upitnika sa višestrukim odgovorima.

en: Link color
bs: Boja linka

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: User name
bs: Korisničko ime

en: %type settings
bs: %type postavke

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: Menu settings
bs: Opcije menija

en: Color scheme
bs: Šema boja

en: Unformatted
bs: Neformatiran

en: @type: deleted %title.
bs: @type: obrisan %title.

en: details
bs: detalji

en: Relationships
bs: Odnos

en: Plural
bs: Pluralni

en: Relationship
bs: Relacija

en: relationships
bs: odnos

en: Sort criteria
bs: Kriterij za sortiranje

en: <Hidden>
bs: <Sakriven>

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
bs: Korisničko ime korisnika kojem želite da dodijelite vlasništvo.

en: Action '%action' added.
bs: Dodata '%action' akcija.

en: Remove orphaned actions
bs: Ukloni akcije bez roditelja

en: Themes
bs: Teme

en: JPEG quality
bs: Kvalitet JPEG-a

en: comment
bs: komentar

en: Delete comments
bs: Obriši komentare

en: not published
bs: nije objavljen

en: Published comments
bs: Objavljeni komentari

en: !name field is required.
bs: !name polje je obavezno

en: Comment settings
bs: Postavke komentara

en: not sticky
bs: nije zalijepljen

en: sticky
bs: zalijepljen

en: not promoted
bs: nije promoviran

en: promoted
bs: promoviran

en: Default options
bs: Defaultne opcije

en: Processing
bs: Procesujem

en: Finished
bs: Završeno

en: Output format
bs: Izlazni format

en: Storage
bs: Pohrana

en: date
bs: datum

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: The specified date is invalid.
bs: Specificirani datum nije validan.

en: Password strength:
bs: Jačina lozinke:

en: Passwords match:
bs: Lozinke se podudaraju:

en: Apply
bs: Primjeni

en: Not translated
bs: Nije prevedeno

en: Enter the terms you wish to search for.
bs: Unesite tražene izraze.

en: PHP Code
bs: PHP Kod

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Translation
bs: Prevod

en: Blocks
bs: Blokovi

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
bs: Podesite kako se sadržaj blokova pojavljuje u regionima na vašoj web stranici.

en: Delete block
bs: Obriši blok

en: Save blocks
bs: Sačuvaj blokove

en: The block settings have been updated.
bs: Postavke blokova su sačuvane.

en: '%name' block
bs: '%name' blok

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
bs: Dozvoli korisnicima da podese postavke vidljivosti ovog bloka u postavkama svojih korisničkih naloga.

en: Show block for specific roles
bs: Prikaži blok za specifične uloge.

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
bs: Prikaži ovaj blok za odabrane uloge. Ukoliko ne odaberete nijednu ulogu, blok će biti prikazan svim korisnicima.

en: Show block on specific pages
bs: Prikaži blok na specifičnim stranicama

en: Save block
bs: Sačuvaj blok

en: The block configuration has been saved.
bs: Postavke bloka su sačuvane.

en: The block has been created.
bs: Blok je kreiran.

en: Block body
bs: Tijelo bloka

en: The content of the block as shown to the user.
bs: Sadržaj bloka kao što je prikazan korisniku.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
bs: Dozvoljava administratorima da prilagode navigacijski meni.

en: edit vocabulary
bs: Izmjeni rječnik

en: Above
bs: Iznad

en: Number of values
bs: Broj vrijednosti

en: @min and @max
bs: @min i @max

en: Default time zone
bs: Defaultna vremenska zona

en: Add another item
bs: Dodaj još jednu stavku

en: Manage fields
bs: Upravljaj poljima

en: Trimmed
bs: Dotjeran

en: Used in
bs: Koristi se u

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
bs: Ako imate nekog sadržaja u ovom polju i on će biti uklonjen. Ova akcija se ne može povratiti.

en: Save field settings
bs: Sačuvaj postavke polja

en: The update has encountered an error.
bs: Došlo je do greške pri osvježavanju.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bs[0]: 1 stavka uspješno procesovana:
bs[1]: @count stavke uspješno procesovane:
bs[2]: @count stavki uspješno procesovano:

en: Export data
bs: Izvezi podatke

en: Precision
bs: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
bs: Ukupan broj brojeva za čuvanje u bazi podataka, uključujući i one desno od decimale.

en: The number of digits to the right of the decimal.
bs: Broj cifri desno od decimale.

en: Decimal marker
bs: Decimalni marker

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
bs: Karakteri koje će korisnik unijeti da označi decimalnu tačku u formama.

en: Defines numeric field types.
bs: Definiše numerički tip CCK polja.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
bs: Za 'jedan on-off checkbox' widget definiši prvo 'off' vrijednost pa tek onda 'on' vrijednost u sekciji <strong>Dozvoljene vrijednosti</strong>. Napomena da će checkbox biti označen sa oznakom za 'on' vrijednost.

en: Check boxes/radio buttons
bs: Check boxes/radio dugmad

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
bs: Definišu selekciju, check box i radio dugme widgete za tekstualna i numerička polja.

en: Text area (multiple rows)
bs: Tekst polje (više redova)

en: Defines simple text field types.
bs: Definiše jednostavni tekstualni tip polja.

en: Permission
bs: Dozvole

en: @module module
bs: @module modul

en: Hide
bs: Sakrij

en: Anonymous commenting
bs: Anonimni komentari

en: Anonymous posters may not enter their contact information
bs: Anonimni korisnici ne mogu ostaviti svoje kontakt informacije

en: Anonymous posters may leave their contact information
bs: Anonimni korisnici mogu ostaviti svoje kontakt informacije

en: Anonymous posters must leave their contact information
bs: Anonimni korisnici moraju ostaviti svoje kontakt informacije

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
bs: Sadržaj ovog polja će biti privatan i neće biti javno prikazan.

en: Date - newest first
bs: Datum - prvo najnoviji

en: Date - oldest first
bs: Datum - prvo najstariji

en: 1 new comment | @count new comments
bs[0]: 1 novi komentart
bs[1]: @count nova komentara
bs[2]: @count novih komentara

en: Save content type
bs: Sačuvaj tip sadržaja

en: Global
bs: Globalni

en: file system
bs: sistem datoteka

en: Menu link title
bs: Naslov linka menija

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bs: Meni sistem čuva samo sistemske putanje ali će koristiti URL zamjenu za prikaz. %link_path je sačuvan kao %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
bs: Putanja '@link_path' je ili neispravna ili vam je onemogućen pristup.

en: There was an error saving the menu link.
bs: Došlo je do greške pri čuvanju meni linka.

en: Profiles
bs: Profili

en: Edit container
bs: Uredi kontejner

en: Thread
bs: Niz

en: Hot topic threshold
bs: Granica za "vruću" temu

en: Topics per page
bs: Tema po stranici

en: Posts - most active first
bs: Postovi - prvo najaktviniji

en: Posts - least active first
bs: Postovi - prvo najneaktivniji

en: URL path settings
bs: Postavke za URL putanje

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: New forum topics
bs: Nove teme na forumu

en: @type: deleted %title revision %revision.
bs: @type: obrisan %title revizijom %revision.

en: Language neutral
bs: Neutralan jezik

en: Preview trimmed version
bs: Pregledaj skraćenu verziju

en: Preview full version
bs: Pregledaj punu verziju

en: <Any>
bs: <Bilo koji>

en: OpenID redirect
bs: OpenID preusmjeravanje

en: OpenID Login
bs: OpenID prijava

en: Delete OpenID
bs: Obriši OpenID

en: Log in using OpenID
bs: Prijavi se koristeći OpenID

en: Cancel OpenID login
bs: Otkaži OpenID prijavu

en: What is OpenID?
bs: Šta je OpenID?

en: OpenID login failed.
bs: OpenID prijava nije uspjela.

en: OpenID login cancelled.
bs: OpenID prijava otkazana.

en: Successfully added %identity
bs: Uspješno dodan %identity

en: Add an OpenID
bs: Dodaj OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
bs: Ovaj OpenID se već koristi na stranici.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati OpenID %authname za %user?

en: OpenID deleted.
bs: OpenID obrisan.

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: The directory %directory does not exist.
bs: Direktorij %directory ne postoji.

en: Rearrange
bs: Preurediti

en: Show only items where
bs: Prikaži samo stavke gdje

en: No comments available.
bs: Nema dostupnih komentara.

en: empty
bs: prazan

en: Rebuild permissions
bs: Ponovo izgradi dozvole

en: @type: updated %title.
bs: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
bs: @type: dodat %title.

en: Error saving user account.
bs: Greška pri čuvanju korisničkog računa.

en: taxonomy
bs: taksonomija

en: - Please choose -
bs: - Izaberite -

en: Aggregator
bs: Agregator

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
bs: Sakuplja sadržaj kroz RSS, RDF i Atom feedove.

en: Alias
bs: Pseudonim

en: The content type %name has been deleted.
bs: Tip sadržaja %name je obrisan.

en: Deleted content type %name.
bs: Obrisan tip sadržaja %name.

en: Enter your keywords
bs: Unesite vaše ključne riječi

en: Clean URLs
bs: Čisti URL-ovi

en: My account
bs: Moj profil

en: Number of topics
bs: Broj tema

en: Active forum topics
bs: Aktivne teme na forumu

en: Read the latest forum topics.
bs: Pogledajte zadnje teme na forumu

en: Attach to
bs: Zakači za

en: Argument type
bs: Tip argumenta

en: Book navigation
bs: Navigacije knjige

en: !a comments per page
bs: !a komentara po stranici

en: Remove this item
bs: Ukloni ovu stavku

en: No title
bs: Bez naslova

en: Module name
bs: Ime modula

en: Enter the module name to export code to.
bs: Unesite ime modula za izvoz koda.

en: Items to display
bs: Stavke za prikaz

en: Book parent
bs: Roditelj knjige

en: Top level book
bs: Najgornja knjiga

en: contains
bs: sadrži

en: Send message
bs: Pošalji poruku

en: Locked
bs: Zaključano

en: Account
bs: Korisnički račun

en: authenticated user
bs: Prijavljeni korisnik

en: Selection type
bs: Tip izbornika

en: Revoked!
bs: Povučeno!

en: No name
bs: Bez imena

en: Edit forum
bs: Uredi forum

en: Default order
bs: Defaultni raspored

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
bs: Ovaj riječnik je određen za forum. Neke od uobičajenih opcija riječnika su uklonjene.

en: Leave shadow copy
bs: Ostavi kopiju

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
bs: Ako pomjerite ovu temu, možete ostaviti link na starom forumu koji će voditi na novi.

en: Container name
bs: Ime kontejnera

en: forum container
bs: forum kontejner

en: Created new @type %term.
bs: Kreiran novi @type %term.

en: The @type %term has been updated.
bs: @type %term je osvježen.

en: Containing any of the words
bs: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
bs: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
bs: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only of the type(s)
bs: Samo tipa

en: Content ranking
bs: Rankiranje sadržaja

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
bs: Naredni brojevi kontrolišu koje vrijednosti će pretraga sadržaja postaviti kao prioritete kod rasporeda rezultata. Veći brojevi znače veći uticaj a 0 znači da je vrijednost ignorisana. Mijenjanje ovih brojeva ne zahtjeva da indeks pretrage bude ponovo izgrađen. Promjene će biti primjenjene odmah.

en: Keyword relevance
bs: Relevantnost ključne riječi

en: Recently posted
bs: Nedavno objavljeno

en: Number of comments
bs: Broj komentara

en: Number of views
bs: Broj pregleda

en: Factor
bs: Faktor

en: Color set
bs: Set boja

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: Case sensitive
bs: Razlika između malih i velikih slova

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
bs: Ako broj izbora iznad nije dovoljan, kliknite ovdje da dodate još.

en: %percentage of the site has been indexed.
bs: %percentage stranica je indeksirano.

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
bs[0]: Ostala je @count stavka za indeksiranje.
bs[1]: Ostale su @count stavke za indeksiranje.
bs[2]: Ostalo je @count stavki za indeksiranje.

en: The content access permissions have been rebuilt.
bs: Dozvole za pristup sadržaju su ponovo izgrađene.

en: Column
bs: Kolona

en: Default sort
bs: Defaultno sortiranje

en: sort by @s
bs: sortiraj po @s

en: and
bs: i

en: Choose an action
bs: Izaberite akciju

en: When content is viewed by an authenticated user
bs: Kad je sadržaj pregledan od strane prijavljenog korisnika

en: Unpublish comment
bs: Označi komentar kao neobjavljen

en: Unpublish comment containing keyword(s)
bs: Označi komentar kao neobjavljen ako ima ključne riječi

en: Set @type %title to published.
bs: Podesi @type %title da je objavljen.

en: Set @type %title to unpublished.
bs: Podesi @type %title da nije objavljen.

en: Set @type %title to sticky.
bs: Podesi @type %title da je zalijepljen na vrhu liste.

en: Set @type %title to unsticky.
bs: Podesi @type %title da nije zalijepljen na vrhu liste.

en: Promoted @type %title to front page.
bs: Promoviraj @type %title na naslovnu stranicu.

en: Removed @type %title from front page.
bs: Ukloni @type %title sa naslovne stranice.

en: Saved @type %title
bs: Sačuvan @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
bs: Promijenjen vlasnik @type %title na uid %name.

en: After saving a new comment
bs: Poslije objave novog komentara

en: After saving an updated comment
bs: Poslije objave osvježenog komentara

en: After deleting a comment
bs: Poslije brisanja komentara

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
bs: Kada je komentar pregledavan od strane autorizovanog korisnika

en: Unpublished comment %subject.
bs: Komentar %subject označen kao neobjavljen.

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
bs: Omogućava akcijama da budu pokrenute na nekim sistemskim događajima, kao npr. kada je kreiran novi sadržaj.

en: Enables the categorization of content.
bs: Omogućava kategorizaciju sadržaja.

en: Add @type
bs: Dodaj @type

en: Up to date translation
bs: Prevod je osvježen

en: Outdated translation
bs: Prevod je zastarjeo

en: Parent comment
bs: Roditeljski komentar

en: The parent comment.
bs: Roditeljski komentar.

en: Author's website
bs: Autorova web stranica

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
bs: Prikaži dubinu komentara ako je u nizu.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
bs: Sortiraj po redu u nizu. Ovo će sačuvati komentare i odgovore na njih zajedno.

en: Reply-to link
bs: Link za odgovor na komentar.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
bs: Pruža jednostavan link za objavu odgovora na komentar.

en: Text to display
bs: Tekst za prikaz

en: Link this field to its user or an author's homepage
bs: Linkaj ovo polje na njegovog korisnika ili na autorov homepage

en: field
bs: polje

en: Week @week
bs: Sedmica @week

en: Translate
bs: Prevedi

en: Create @name
bs: Kreiraj @name

en: @type %title has been deleted.
bs: @type: %title je obrisan.

en: Not enabled
bs: Nije omogućen

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
bs: Instrukcije koje će biti prikazane korisniku kod izmjene ovog polja.<br />Dozvoljeni HTML tagovi: @tags

en: anonymous user
bs: Anonimni korisnik

en: starting from @count
bs: kreni od @count

en: Delete content type
bs: Obriši ti sadržaja

en: Change book (update list of parents)
bs: Izmjeni knjigu (osvježi listu roditelja)

en: create a new book
bs: kreiraj novu knjigu

en: edit order and titles
bs: uredi poredak i naslove

en: Manage your site's book outlines.
bs: Uredi bilješke knjiga.

en: Title only
bs: Samo naslov

en: %name: illegal value.
bs: %name: neispravna vrijednost.

en: Book navigation block display
bs: Prikaz bloka navigacije knjige

en: Invalid display id @display
bs: Neispravan ID prikaza @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
bs: Greška: handler za @table > @field ne postoji!

en: Do not use a relationship
bs: Ne koristi relaciju

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: Administration theme
bs: Administracijska tema

en: The cache has been cleared.
bs: Keš je očiščen.

en: Add to book outline
bs: Dodaj u biješke knjige

en: No link
bs: bez linka

en: outdated
bs: star

en: add translation
bs: dodaj prevod

en: Translations of %title
bs: Prevod za %title

en: Is not one of
bs: Nije nijedan od

en: Re-index site
bs: Reindeksiraj stranice

en: Are you sure you want to re-index the site?
bs: Jeste li sigurni da želite da reindeksirate stranice?

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
bs: Prazna polja su dozvoljena, znakovi punkcije nisu dozvoljeni osim tački, crtica i donjih crtica.

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
bs: Primjećen je neispravan izbor. Molimo kontaktirajte administratora stranice.

en: Decimal point
bs: Decimalni zarez

en: Custom date format
bs: Prilagođeni format datuma

en: Book outline
bs: Zabilješke knjige

en: This will be the top-level page in this book.
bs: Ovo će biti stranica sa najvećim nivoom u knjizi.

en: Revision information
bs: Informacije o reviziji

en: Is one of
bs: jedan od

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
bs: Pristup će biti dozvoljen korisnicima sa jednom od specificiranih dopuštenih stavki.

en: Show All
bs: Prikaži sve

en: Comments are responses to node content.
bs: Komentari su odgovori na sadržaj noda.

en: You are not authorized to post comments.
bs: Nije vam dozvoljeno objaviti komentar.

en: The comment you are replying to does not exist.
bs: Komentar na koji ostavljate odgovor ne postoji.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
bs: Ova diskusija je zatvorena, ne možete ostavljati nove komentare.

en: You are not authorized to view comments.
bs: Nije vam dozvoljeno da pregledate komentare.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati komentar %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
bs: Svi odgovori na komentar će biti izgubljeni. Ova akcija se ne može povratiti.

en: Publish the selected comments
bs: Objavi označene komentare

en: Unpublish the selected comments
bs: Označi komentare kao neobjavljene

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati ove komentare i sve njihove odgovore?

en: You have to specify a valid author.
bs: Morate naznačiti validnog autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
bs: Ime koje koristite pripada registrovanom korisniku.

en: The e-mail address you specified is not valid.
bs: E-mail adresa koju ste ostavili nije validna.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
bs: URL adresa vaše stranice nije validna. Zapamtite da adresa mora biti u formi kao <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
bs: (Bez naslova)

en: Is empty (NULL)
bs: Je prazan (NULL)

en: not empty
bs: nije prazan

en: File system
bs: Sistem datoteka

en: Ends with
bs: Završava sa

en: Posted in
bs: Postavljeno u

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
bs: Komentar: neautorizovan komentar je postavljen ili je komentar postavljen na članak %subject koji je zatvoren.

en: Link this field to its user
bs: Linkaj ovo polje na njegovog korisnika

en: This will override any other link you have set.
bs: Ovo će prepisati bilo  koji link koji ste postavili.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
bs: Prepiši vrijednost koja će biti prikazana anonimnim korisnicima

en: Text to display for anonymous users
bs: Tekst koji će se prikazati anonimnim korisnicima.

en: Use default RSS settings
bs: Koristi defaultne RSS postavke

en: Title plus teaser
bs: Naslov plus uvod

en: Front page feed
bs: Feed početne strane

en: All languages
bs: Svi jezici

en: View link
bs: Link za komentar

en: Link this field
bs: Linkaj ovo polje

en: @type %title has been created.
bs: @type %title je kreiran.

en: @type %title has been updated.
bs: @type %title je osvježen.

en: The post could not be saved.
bs: Članak nije mogao biti sačuvan.

en: Delete link
bs: Obriši link

en: Add language
bs: Dodaj jezik

en: locale
bs: lokalno

en: Enabled, with translation
bs: Omogućeno, sa prevodom

en: Currently using !item !version
bs: Trenutno koristi !item !version

en: Capitalize first letter
bs: Prvo slovo je veliko

en: Trigger
bs: Okidač

en: No fields available.
bs: Nema dostupnih polja.

en: Your page will be a part of the selected book.
bs: Vaša stranica će biti dio odabrane knjige.

en: Numeric
bs: Numerički

en: form
bs: forma

en: Edit link
bs: Izmjeni link

en: alert
bs: upozorenje

en: emergency
bs: hitno

en: More choices
bs: Više izbora

en: Broken handler @table.@field
bs: Nepravilan handler @table.@field

en: Skipping broken view @view
bs: Preskačem slomljen view @view

en: Ajax callback for view loading.
bs: Ajax callback za učitavanje view-a.

en: Changes cannot be made to a locked view.
bs: Ne možete mijenjati zaključani view.

en: Create customized lists and queries from your database.
bs: Kreiraj prilagođene liste i pozive iz vaše baze podataka.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
bs: Administrativno sučelje za Views. Bez ovog modula, ne možete kreirati i uređivati vaše views-e.

en: Broken/missing handler
bs: Pogrešan/Nedostaje handler

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
bs: Handler za ovaj predmet je slomljen ili nedostaje i ne može se koristiti. Ako je neki modul ponudio rukovatelja i bio onemogućen, ponovno omogućavanje modula može vratiti handler. Inače, vjerojatno biste trebali obrisati ovaj predmet.

en: Current date
bs: Trenutni datum

en: Current node's creation time
bs: Vrijeme kreiranja trenutnog noda

en: Current node's update time
bs: Vrijeme izmjene trenutnog noda

en: Do not display items with no value in summary
bs: Ne prikazuj stavke bez vrijednosti u pregledu.

en: Invalid input
bs: Nepravilan unos

en: Fail basic validation if any argument is given
bs: Osnovna validacija ne prolazi ukoliko je dan ijedan argument.

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
bs: Označavajući ovo polje, možete ograničiti da view sa više argumenata nego što je potrebno ne prođe osnovnu validaciju.

en: Glossary mode
bs: Mod riječnika

en: Character limit
bs: Ograničenja broja karaktera

en: No transform
bs: Bez promjena

en: Upper case
bs: Velika slova

en: Lower case
bs: Mala slova

en: Capitalize each word
bs: Prvo slovo svake riječi je veliko

en: Case in path
bs: Oblik slova u putanji

en: Transform spaces to dashes in URL
bs: Pretvori prazna mjesta (space) u crtice u URL-u

en: Exclude from display
bs: Isključi iz prikaza

en: Rewrite the output of this field
bs: Prepišite učinak ovog polja

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bs: Tekst koji će biti prikazan za ovo polje. Može sadržavati HTML. Možete unijeti podatke za ovaj view prema "Zamjenskim obrascima" ispod.

en: Output this field as a link
bs: Prikaži ovo polje kao link.

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
bs: Ako je označeno, ovo polje će biti link. Destinacija linka mora biti unijeta ispod.

en: Link path
bs: Putanja linka

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bs: Drupalova putanja ili apsolutni URL za ovaj link. Možete unijeti podatke za ovaj view prema "Zamjenskim obrascima" ispod.

en: Prefix text
bs: Prefiks tekst

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
bs: Bilo kakav tekst koji će se prikazati prije ovog linka. Može sadržavati HTML.

en: Suffix text
bs: Sufiks tekst

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
bs: Bilo kakav tekst koji će se prikazati poslije ovog linka. Može sadržavati HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
bs: <p>Morate unijeti još neka dodatna polja za ovaj displej prije korištenja ovog polja. Ova polja mogu biti označena kao <em>Isključi iz displeja</em> ako tako želite. Obratite pažnju da zbog načina generisanja sortiranja, ne možete koristiti polja koja dođu nakon ovog polja; Ukoliko su vam potrebna polja koja nisu prikazana ovdje, ponovo organizujte redoslijed vaših polja.</p>

en: Trim this field to a maximum length
bs: Skrati ovo polje na maksimalnu dužinu

en: Trim only on a word boundary
bs: Skrati samo na kraju riječi

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
bs: Ako je označeno, ovo polje će biti skraćeno na kraju riječi. Tu je zajamčeno da će biti maksimalan broj znakova ili manje.

en: Add an ellipsis
bs: Dodaj tri tačke

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
bs: Ako je označeno, znak  "..." će biti dodat ako je polje skraćeno.

en: Strip HTML tags
bs: Skini HTML tagove

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
bs: Ako je označeno, svi HTML tagovi će biti ukinuti.

en: Field can contain HTML
bs: Polje može sadržavati HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
bs: Ako je označeno, HTML korektor će propisno zatvoriti tagove kada polje bude skraćeno.

en: If checked, true will be displayed as false.
bs: Ako je označeno, TRUE će biti prikazano kao FALSE.

en: Round
bs: Zaokruži

en: If checked, the number will be rounded.
bs: Ako je označeno, broj će biti zaokružen.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
bs: Odredi koliko brojeva će se prikazati iza decimalnog zareza.

en: What single character to use as a decimal point.
bs: Koji znak će se koristiti kao decimalni zarez.

en: What single character to use as the thousands separator.
bs: Koji znak će se koristiti kao separator za hiljade.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
bs: Tekst koji će se staviti prije znaka, koristeći ga kao simbol za valute.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
bs: Tekst koji će se staviti poslije znaka, koristeći ga kao simbol za valute.

en: Simple separator
bs: Obični separator

en: Display as link
bs: Prikađi kao link

en: Operator identifier
bs: Identifikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
bs: Ovo će se prikazati u URL-u nakon ? znaka da se identifikuje ovaj operator.

en: Filter identifier
bs: Filtriraj identifikator

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
bs: Ovo će se prikazati u URL-u nakon ? znaka da se identifikuje ovaj filter. Ne može biti prazno.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
bs: Identifikator je obavezan ako je filter otkriven.

en: This identifier is not allowed.
bs: Identifikator nije dozvoljen

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: exposed
bs: izložen

en: Value type
bs: Tip vrijednosti

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bs: Datum u bilo kojem mašinskom formatu. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je poželjan.

en: Invalid date format.
bs: Neispravan format datuma

en: Limit list to selected items
bs: Ograniči  listu na odabrane stavke

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
bs: Ako je označeno, samo stavke koje su označene ovdje će biti prikazane korisniku.

en: Is all of
bs: Sve od

en: Is none of
bs: Nijedan od

en: Is between
bs: Je između

en: between
bs: između

en: Is not between
bs: Nije između

en: not between
bs: nije između

en: And max
bs: I max

en: And
bs: I

en: Contains any word
bs: Sadrži bilo koju riječ

en: has word
bs: ima riječ

en: Contains all words
bs: Sadrži sve riječi

en: has all
bs: ima sve

en: begins
bs: počinje

en: ends
bs: završava

en: Require this relationship
bs: Zahtjevaj ovaj odnos

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
bs: Granulariti je najmanja jedinica koja se koristi pri određivanju da li su dva datuma ista; na primjer, ako je granularity "Godina" onda svi datumi u 1999, bez obzira kada u 1999 godini, će se smatrati istim.

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
bs: Ukoliko <a href="@modules">omogućite Modul za naprednu pomoć</a>, Views će vam pružiti bolju pomoć. <a href="@hide">Sakrij ovu poruku.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
bs: Ukoliko instalirate Modul za naprednu pomoć sa !href, Views će vam pružiti bolju pomoć. <a href="@hide">Sakrij ovu poruku.</a>

en: Broken
bs: Slomljen

en: Displays
bs: Prikazi

en: These queries were run during view rendering:
bs: Ovi upiti su se izvršili prilikom pravljenja view-a

en: This display has no path.
bs: Ovaj prikaz nema putanju.

en: Query build time
bs: Vrijeme pravljenja upita

en: Query execute time
bs: Vrijeme izvršavanja upita

en: View render time
bs: Vrijeme pravljenja view-a

en: No query was run
bs: Nijedan upit nije pokrenut

en: Unable to preview due to validation errors.
bs: Pregled nije moguć zbog greške pri validaciji.

en: View name
bs: Ime view-a

en: View description
bs: Opis view-a

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
bs: Ovaj opis će biti prikazan na Views UI administraciji da vam objasni o čemu je taj view.

en: The view has been deleted.
bs: View je obrisan.

en: There is no lock on view %view to break.
bs: Nema katanca na %view view za slomiti.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
bs: Jeste li sigurni da želite slomiti katanac na %name view-u?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
bs: Ako slomite ovaj katanac, sve promjene koje je napravio !user će biti izgubljene!

en: Break lock
bs: Slomij katanac

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
bs: Katanac je slomljen i sada možete raditi promjene na view-u.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
bs: Unesi ime za ovaj view ako je drugačije od izvornog view-a. Ostavi prazno ako se koristi ime izvornog view-a.

en: Paste view code here
bs: Zalijepi view kod ovdje.

en: Unable to interpret view code.
bs: Nije moguće protumačiti view kod.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
bs: View sa ovim imenom već postoji; molimo izaberite drugo ime.

en: Display plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za prikaz @plugin nije dostupan.

en: Style plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za stil @plugin nije dostupan.

en: Row plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za red @plugin nije dostupan.

en: @type handler @table.@field is not available.
bs: @type handler @table.@field nije dostupan.

en: Unable to import view.
bs: Nije moguće uvesti view.

en: Click on an item to edit that item's details.
bs: Kliknite na stavku da izmjenite detalje.

en: Go to the real page for this display
bs: Idite na pravu stranu za ovaj prikaz

en: Invalid
bs: Nevažeći

en: Missing style plugin
bs: Nedostaje style plugin

en: Change settings for this style
bs: Promijeni postavke za ovaj style

en: View analysis
bs: Pogledaj analizu

en: Configure @type
bs: Podesi @type

en: Rearrange @type
bs: Preuredi @type

en: Broken field @id
bs: Neispravno polje @id

en: There are no @types available to add.
bs: Nema @types dostupnih za dodavanje.

en: Configure extra settings for @type %item
bs: Podesi dodatne postavke za @type %item

en: Configure summary style for @type %item
bs: Podesi stil sažetka za @type %item

en: Clear Views' cache
bs: Obriši Views keš

en: Add Views signature to all SQL queries
bs: Dodaj Views potpis za sve SQL upite

en: Disable views data caching
bs: Onemogući keširanje podataka views-a

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
bs: Views-i keširaju podatke o dostupnim tabelama, modulima i views-ima kako bi poboljšali performanse. Ako označite ovu stavku, Views neće keširati podatke i uvijek će ih ponovo izgraditi kada to bude potrebno. Ovo može imati ozbiljan uticaj na performanse vaše web stranice.

en: Show other queries run during render during live preview
bs: Prikaži ostale upite koji se pokreću tokom izvršavanja pregleda "uživo"

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
bs: Drupal ima potencijal da pokreće mnogo upita dok se view izvršava. Ako označite ovu stavku biće prikazan svaki upit koji se pokreće tokom izvršavanja pregleda "uživo".

en: Error: missing @component
bs: Greška: nedostaje @component

en: View analysis can find nothing to report.
bs: Analiza view-a ne može naći ništa za izvještaj.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
bs: Ovaj view ima samo defaultni prikaz i zato neće biti postavljen nigdje na vašoj stranici; možda bi htjeli da dodate stranicu ili blok prikaz.

en: Reduce duplicates
bs: Smanji duplikate

en: Default settings for this view.
bs: Defaultne postavke za ovaj view.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
bs: Prikaži view kao stranicu, sa URL putanjom i navigacijskim linkovima.

en: Display the view as a block.
bs: Prikaži view kao blok.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
bs: Prilozi dodani drugim prikazima kako bi prikazali višestruke views-e u istom view-u.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
bs: Prikaži view kao feed, npr. RSS feed.

en: Displays rows one after another.
bs: Prikaži redove jedan ispod drugog.

en: Displays rows as an HTML list.
bs: Prikaži redove kao HTML listu.

en: Displays rows in a grid.
bs: Prikaži redove u grid-u/rešetki.

en: Displays rows in a table.
bs: Prikaži redove u tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
bs: Prikaži defaultni sažetak kao listu.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
bs: Prikaži neformatiran sažetak, sa opcijama za jedan ispod drugog ili u jednom redu.

en: Generates an RSS feed from a view.
bs: Generiši RSS feed iz view-a.

en: Displays the fields with an optional template.
bs: Prikaži polja sa opcionalnim predloškom.

en: Will be available to all users.
bs: Biće dostupan svim korisnicima.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
bs: Pristup će biti dozvoljen korisnicima iz jedne od specificiranih uloga.

en: sort criteria
bs: kriterij za sortiranje

en: Sort criterion
bs: Kriterijon za sortiranje

en: sort criterion
bs: kriterijon za sortiranje

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
bs: Stavke agregatora su uvezene iz vanjskog RSS ili Atom feed-a.

en: The title of the aggregator item.
bs: Naslov stavke agregatora.

en: The link to the original source URL of the item.
bs: Link prema originalnom izvornom URL-u stavke.

en: The author of the original imported item.
bs: Autor originalne uvezene stavke.

en: The actual content of the imported item.
bs: Stvarni sadržaj uvezene stavke.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
bs: Datum objave originalnog feeda. (Na nekim feedovima, ovo će biti datum kada je feed uvezen.)

en: The unique ID of the aggregator feed.
bs: Jedinstveni ID za feed agregator.

en: The title of the aggregator feed.
bs: Naslov agregatora feeda.

en: The link to the source URL of the feed.
bs: Link na izvorni URL feeda.

en: The date the feed was last checked for new content.
bs: Datum kada je feed zadnji put provjeren za novi sadržaj.

en: The description of the aggregator feed.
bs: Opis agregatora feeda.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
bs: Prikaži stavku agregator feeda koristeći podatke iz originalnog izvora.

en: The book the node is in.
bs: Knjiga u kojoj je nod

en: The weight of the book page.
bs: Težina stranice knjige

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
bs: Dubina stranice knjige u hijerarhiji; najgornje knjige imaju dubinu od 1.

en: The parent book node.
bs: Nod roditeljske knjige

en: The title of the comment.
bs: Naslov komentara.

en: The comment ID of the field
bs: ID polja za komentar

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
bs: Ime autora komentara. Može biti prikazano kao link na autorovu web stranicu.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
bs: Adresa web stranice autora komentara. Može biti prikazano kao link. Ako je autor registrovani korisnik, ovo polje će biti prazno.

en: Post date
bs: Datum objave

en: Provide a simple link to view the comment.
bs: Pruža jednostavan link za pregled komentara.

en: Provide a simple link to edit the comment.
bs: Pruža jednostavan link za uređivanje komentara.

en: Provide a simple link to delete the comment.
bs: Pruža jednostavan link za brisanje komentara.

en: The User ID of the comment's author.
bs: Korisnički ID autora komentara.

en: Parent CID
bs: Roditeljski CID

en: The Comment ID of the parent comment.
bs: ID roditeljskog komentara.

en: Last comment time
bs: Vrijeme zadnjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
bs: Vrijeme i datum kada je objavljen zadnji komentar.

en: Last comment author
bs: Autor zadnjeg komentara.

en: The name of the author of the last posted comment.
bs: Ime autora koji je objavio zadnji komentar.

en: Comment count
bs: Broj komentara

en: The number of comments a node has.
bs: Koliko nod ima komentara.

en: Updated/commented date
bs: Datum osvježavanja/komentarisanja

en: Singular LID
bs: Singularni LID

en: Poll
bs: Anketa

en: Profile URL
bs: Profil URL

en: No user
bs: Nema korisnika

en: Link this field to its comment
bs: Linkaj ovo polje na njegov komentar

en: Show teaser-style link
bs: Prikaži teaser-style link

en: Link this field to new comments
bs: Linkaj ovo polje na nove komentare

en: Unknown group
bs: Nepoznata grupa

en: Unknown language
bs: Nepoznat jezik

en: Current user's language
bs: Trenutni korisnikov jezik

en: Default site language
bs: Defaultni jezik stranice

en: No language
bs: Bez jezika

en: Current installed version
bs: Trenutno instalirana verzija

en: Check for new comments as well
bs: Provjeri i za nove komentare

en: Node IDs separated by , or +
bs: Nod ID odvojeni sa , ili +

en: Build mode
bs: Mod izgradnje

en: No alternate
bs: Bez alternative

en: Alternative sort
bs: Alternativni poredak

en: Alternate sort order
bs: Alternativni redoslijed razvrstavanja

en: On empty input
bs: Na prazan unos

en: Show None
bs: Ne prikaži ništa

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bs: Traži bilo koju od dvije riječi s velikim <strong>OR</strong>. Na primjer, <strong>pas OR mačka</strong>.

en: Display score
bs: Prikaži rezultat

en: Link this field to download the file
bs: Linkaj ovo polje na preuzimanje datoteke

en: Set the breadcrumb for the term parents
bs: Postavi breadcrumb za roditelje izraza/terma

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
bs: Ako je odabrano, breadcrumb će sadržavati sve roditeljske izraze, od kojih je svaki link na ovaj view. Imajte na umu da ovo radi samo ako je samo jedan izraz primljen.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
bs: Dubina će uporediti nodove tagovane sa izrazima. Na primjer, ako imate izraz "fruit" i njegov child izraz "apple", sa dubinom od 1 (ili više) onda će filtriranje za izraz  "fruit" kao rezultat dati sve nodove koji su tagovani sa "apple" kao i nodove sa tagom "fruit". Isto tako, ukoliko je dubina negativna (-1) filtriranje za izraz "apple" će dati i nodove tagovane sa "fruit".

en: No vocabulary
bs: Bez riječnika

en: Link this field to its taxonomy term page
bs: Linkaj ovo polje na stranicu njegove kategorije

en: Link this field to its term page
bs: Linkaj ovo polje na stranicu njegovog izraza

en: Limit terms by vocabulary
bs: Ograniči izraze po riječniku

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
bs: Izaberi iz kojeg riječnika će se izrazi prkazivati.

en: Show hierarchy in dropdown
bs: Prikaži hijerarhiju u dropdownu

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bs: Izabran je pogrešan riječnik. Molimo, promijenite ga u postavkama.

en: Select terms from vocabulary @voc
bs: Izaberi izraze iz riječnika @voc

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
bs[0]: Ne mogu da nadjem izraz: @terms
bs[1]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms
bs[2]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
bs: Ako želite provjeriti valjanost za određene riječnike, označite ih; ako nijedan nije označen, svi izrazi će proći.

en: Term IDs separated by , or +
bs: ID izraza razdvojeni sa , ili +

en: Current language
bs: Trenutni jezik

en: Translation option
bs: Opcije prevođenja

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
bs: Opcije prevođenja vam omogućuju da odredite kojem prevodu ili prevodima u setu prevoda želite da se pridružite. Odaberite "Current language" ili "Default language" da se pridružite prevodu jednog od ta dva jezika. Izaberite specifičan jezik da se pridružite prevodu tog jezika. Ako odaberete "All", svaki prevod će kreirati novi red, što može izazvati pojavu duplikata.

en: To the user
bs: Na korisnika

en: With a mailto:
bs: Sa mailto:

en: Is the logged in user
bs: Je prijavljeni korisnik

en: Usernames
bs: Korisnička imena

en: Enter a comma separated list of user names.
bs: Unesite listu korisničkih imena, odvojenu zarezima.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
bs[0]: Ne mogu da nađem korisnika: @users
bs[1]: Ne mogu da nađem korisnike: @users
bs[2]: Ne mogu da nađem korisnike: @users

en: Also look for a node and use the node author
bs: Takođe pronađi i nod i koristi autora noda.

en: Only allow numeric UIDs
bs: Dozvoli samo numerički UID

en: Only allow string usernames
bs: Dozvoli samo korisnička imena u stringu

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
bs: Dozvoli i numeričke UID i string korisnička imena

en: Restrict user based on role
bs: Zabraniti na temelju uloge korisnika

en: Restrict to the selected roles
bs: Ograniči na odabranu ulogu

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
bs: Ako nisu izabrane uloge, korisnicima iz bilo koje uloge će biti dozvoljeno.

en: Multiple displays
bs: Višestruki prikazi

en: The style selected does not utilize fields.
bs: Izabrani stil ne koristi polja.

en: None defined
bs: Nije definisano

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
bs: Ovaj view trenutno uređuje korisnik !user i nije ga moguće uredjivati. Ovaj katanac je star !age. Kliknite ovdje da <a href="!break">otključate katanac</a>.

en: New view
bs: Novi view

en: Changed view
bs: Izmjenjen view

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
bs: View %name, prikazuje stavke tipa <strong>@base</strong>.

en: Live preview
bs: Stvarni prikaz

en: @current of @max
bs: @current od @max

en: HTTP request status
bs: Status HTTP upita

en: Fails
bs: Pada

en: The content type %name has been updated.
bs: Tip sadržaja %name je osvježen.

en: The content type %name has been added.
bs: Tip sadržaja %name je dodan.

en: Drag to re-order
bs: Povuci za razmještaj.

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
bs: Promjene uradjene u ovoj tabeli neće biti sačuvane dok ne potvrdite formu.

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
bs: <em>Od</em> adresa u automatskim emailovima poslatim prilikom registracije i zahtjeva za novu lozinku, i za ostale obavijesti. (Koristite adresu koja koristi vašu domenu da spriječite da ovaj email bude označen kao spam.)

en: Update notifications
bs: Osvježi obavještenja

en: Illegal choice %choice in %name element.
bs: Neispravan izbor %choice u %name elementu.

en: No blocks in this region
bs: Nema blokova u ovom regionu

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
bs: Blok %info je ubačen u neispravan region %region i trenutno je onemogućen.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
bs: Promjene ovog bloka neće biti sačuvane sve dok ne kliknete na <em>Sačuvaj blok</em> dugme.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
bs: Tip sadržaja za %add-child link mora biti jedan od dozvoljenih tipova oilježavanja knjiga.

en: Save book pages
bs: Sačuvaj stranice knjige

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
bs: Ova knjiga je izmijenjena od strane drugog korisnika, promjene ne mogu biti sačuvane.

en: Title changed from %original to %current.
bs: Naslov promijenjen sa %original na %current.

en: Updated book %title.
bs: Knjiga %title je osvježena.

en: book: updated %title.
bs: knjiga: osvježen %title.

en: Update book outline
bs: Osvježi obilježavanje knjige

en: Remove from book outline
bs: Izbaci iz bilješki knjige

en: No changes were made
bs: Promjene nisu sačuvane

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
bs: Članak je dodan u odabranu knjigu. Sada ga možete poziciionirati u odnosu na ostale stranice.

en: The book outline has been updated.
bs: Bilješke knjige su osvježene.

en: There was an error adding the post to the book.
bs: Došlo je do greške prilikom dodavanja članka u knjigu.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
bs: %title ima pridružene podstranice, koje će automatski biti relocirane da bi očuvale svoju vezu sa knjigom. Da bi ponovo kreirali hijerarhiju, kakva bi je bila prije uklanjanja ove stranice, %title može biti ponovo dodat koristeći Bilješke tab i svaka od ranijih podstranica će morati biti relocirana ručno.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
bs: %title može biti dodat u hijerarhiju ponovo koristeći Bilješke tab.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
bs: Jeste li sigurni da želite ukloniti %title iz hijerarhije knjige?

en: The post has been removed from the book.
bs: Članak je uklonjen iz knjige.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
bs: Prikaži verziju za printanje ove knjige i pripadajuće podstranice.

en: Show block on all pages
bs: Prikaži blok na svim stranicama

en: Show block only on book pages
bs: Prikaži blok samo na stranicama knjige

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
bs: Ako je <em>Prikaži blok na svim stranicama</em> označeno, blok će sadržavati automatski generisan meni za sve knjige vaše stranice. Ako je <em>Prikaži blok samo na stranicama knjige</em> označen, blok će sadržavati samo meni vezan za trenutnu knjigu na stranici. U tom će slučaju, ako trenutna stranica nije u okviru knjige, blok neće biti prikazan. Postavke za <em>vidljivost na specifičnim stranicama</em> ili druge postavke za vidljivost mogu biti korištene kako bi se blok selektivno prikazivao.

en: This is the top-level page in this book.
bs: Ova stranica je najveći nivo u ovoj knjizi.

en: No book selected.
bs: Nijedna knjiga nije odabrana.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
bs: Roditeljska stranica knjige. Maksimalna dubina knjige i podstranica je !maxdepth. Neke stranice u odabranoj knjizi možda neće moći biti odabrane kao roditelji ukoliko će to prekoračiti to ograničenje.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
bs: %title je dio bilješki knjige i ima pridružene podstranice. Ukoliko nastavite sa brisanjem, podstranice će biti automatski relocirane.

en: Re-order book pages and change titles
bs: Preuredi stranice knjige i promjeni naslove

en: Book page
bs: Stranica knjige

en: Base color
bs: Bazna boja

en: Header top
bs: Vrh zaglavlja

en: Header bottom
bs: Dno zaglavlja

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
bs: Nema dovoljno memorije dostupne za PHP da promijeni šemu boja za ovu temu. Trebate bar jos %size. Molimo provjerite <a href="@url">PHP dokumentaciju</a> za više informacija.

en: Delete the selected comments
bs: Obriši označene komentare

en: Allows users to comment on and discuss published content.
bs: Dozvoljava korisnicima da ostavljaju komentare i pokreću diskusije na objavljenom sadržaju.

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
bs: Omogućava korištenje lične kontakt forme kao i kontakt forme za cijelu stranicu.

en: Database logging
bs: Bilježenje baze podataka

en: Logs and records system events to the database.
bs: Bilježi sistemske događaje u bazu podataka.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
bs: Kratko ime za kolekciju vezanih diskusija.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
bs: Opis i vodilje za diskusiju unutar ovog foruma.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
bs: Forumi su prikazani u silaznom poretku po težini (forumi sa istom težinom su poredani alfabetski).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
bs: Kratko i precizno ime za kolekciju vezanih foruma.

en: Description and guidelines for forums within this container.
bs: Opis i vodilje za forume unutar ovog kontejnera.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
bs: Kontejneri su prikazani u silaznom poretku po težini (kontejneri sa istom težinom su poredani alfabetski).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
bs: Brisanje foruma ili kontejnera će takođe obrisati i njihove podforume, ako postoje. Da izbrišete post na forumu, prvo posjetite <a href="@content">administraciju sadržaja</a>. Ova akcija je nepovratna.

en: Default number of forum topics displayed per page.
bs: Defaultni broj forumskih tema prikazanih po stranici.

en: Default display order for topics.
bs: Defaultni raspored prikaza za teme.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
bs: Kontejneri su obično postavljeni na gornjem nivou ali mogu biti postavljeni i unutar drugih kontejnera ili foruma.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
bs: Forumi mogu biti postavljeni na gornjem nivou ili unutar drugih kontejnera ili foruma.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@forum">Forum modul</a>.

en: Forum topic
bs: Tema na forumu

en: Manages the display of online help.
bs: Upravlja sistemom online pomoći.

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
bs: Omogućava funkciju rukovanja jezicima i prevod korisničkog sučelja na druge jezike.

en: Submission form settings
bs: Postavke forme za objavljivanje

en: This content type does not have a title field.
bs: Ovaj tip sadržaja nema polje za naslov.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bs: Mašinski-čitljivo ime mora sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: The human-readable name %name is already taken.
bs: Ljudski-čitljivo ime %name je već zauzeto.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete tip sadržaja %name?

en: Added content type %name.
bs: Dodan tip sadržaja %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
bs[0]: Promijenjen tip sadržaja za 1 članak sa %old-type u %type.
bs[1]: Promijenjen tip sadržaja za @count članka sa %old-type u %type.
bs[2]: Promijenjen tip sadržaja za @count članaka sa %old-type u %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
bs: Jeste li sigurni da želite ponovo da izgradite dozvole za sadržaj stranice?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
bs: Ova akcija ponovo izgrađuje dozvole za sadržaj na stranici i može potrajati. Ova akcija je nepovratna.

en: language
bs: jezik

en: An error occurred and processing did not complete.
bs: Došlo je do greške i procesovanje nije završeno.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
bs: Skraćena verzija vašeg članka prikazuje kako vaš članak izgleda kada je promovisan na naslovnu stranicu ili kada se izveze u feed. <span class="no-js"> Možete unijeti graničnik "&lt;!--break--&gt;" (bez navodnika) da tačno odredite gdje će se vaš članak razdvojiti.</span>

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
bs: @type %title je povraćen nazad na reviziju od %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
bs: Revizija od %revision-date za @type %title je obrisana.

en: @type: reverted %title revision %revision.
bs: @type: povraćen %title revizijom %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
bs: Dozvole za prsitup sadržaju moraju biti ponovo izgrađene.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
bs: Revizije vam omogućavaju da pratite razlike između različitih verzija članka.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
bs: <strong>Omogućite dodatne funkcionalnosti</strong> Dalje, posjetite <a href="@modules">listu modula</a> i omogućite funkcionalnosti koje vam odgovaraju. Dodatne module možete naći na <a href="@download_modules">Drupal-ovoj sekciji za download modula</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
bs: <strong>Prilagodite dizajn vaše web stranice</strong> Da promjenite "look and feel" vaše web stranice, posjetite <a href="@themes">sekciju za teme</a>. Možete izabrati jednu od postojećih tema ili downloadati dodatne teme sa <a href="@download_themes">Drupalove stranice sa temama</a>.

en: Rebuilding content access permissions
bs: Ponovo se izgrađuju dozvole za pristup sadržaju

en: Content permissions have been rebuilt.
bs: Dozvole za sadržaj su ponovo izgrađene.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
bs: Dozvole za pristup sadržaju nisu propisno izgrađene.

en: Add content type
bs: Dodaj tip sadržaja

en: Revert to earlier revision
bs: Povrati na raniju reviziju

en: Delete earlier revision
bs: Izbriši ranije revizije

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
bs: Dozvoljava objavu sadržaja i njegovo prikazivanje na vašoj web stranici.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
bs: Da bi koristili OpenID, prvo morate napraviti identitet na javnom ili privatnom OpenID serveru. Ukoliko nemate OpenID a želite da imate jedan račun, pogledajte neke od <a href="@openid-providers">besplatnih, javnih pružaoca usluga</a>. O OpenID-ju možete saznati na <a href="@openid-net">ovoj stranici</a>.

en: OpenID identities
bs: OpenID identiteti

en: Allows users to log into your site using OpenID.
bs: Dozvoljava korisnicima da se prijave na vašu stranicu koristeći OpenID.

en: The alias %alias is already in use in this language.
bs: Pseudonim %alias se već koristi u ovom jeziku.

en: The alias has been saved.
bs: Pseudonim je sačuvan.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati pseudonim za putanju %title?

en: Filter aliases
bs: Filtriraj pseudonime

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
bs: Unesite putanju za koju želite da kreirate pseudonim i ime za novi pseudonim.

en: URL aliases
bs: URL pseudonimi

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
bs: Promijenite URL putanje na vašoj web stranici davajući im pseudonime.

en: Edit alias
bs: Uredi pseudonim

en: Delete alias
bs: Obriši pseudonim

en: Add alias
bs: Dodaj pseudonim

en: Allows users to rename URLs.
bs: Dozvoljava korisnicima da preimenuju URL-ove.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
bs: Dozvoljava PHP kod ili snippet da bude izvršen.

en: Total votes: @votes
bs: Ukupno glasova: @votes

en: Most recent poll
bs: Zadnja anketa

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
bs: <em>Anketa</em> je pitanje sa grupom mogućih odgovora. Ankete automatski pružaju uvid u broj glasova ostavljen za svaki od odgovora.

en: Poll status
bs: Status ankete

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
bs: Kada je anketa zatvorena, posjetioci više ne mogu ostavljati svoje glasove na njoj.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
bs: Poslije ovog perioda, anketa će se automatski zatvoriti.

en: Negative values are not allowed.
bs: Negativne vrijednosti nisu dozvoljene.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
bs: Vaš izbor nije sačuvan jer niste ništa odabrali.

en: Vote count
bs: Broj glasova

en: Polls
bs: Ankete

en: User list
bs: Lista korisnika

en: Supports configurable user profiles.
bs: Omogućava podesive korisničke profile.

en: The index will be rebuilt.
bs: Indeks će biti ponovo izgrađen.

en: Indexing status
bs: Status indeksiranja

en: Indexing throttle
bs: Reguliranje indeksiranja.

en: Number of items to index per cron run
bs: Broj stavki za indeksiranje po jednom pokretanju cron-a

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
bs: Maksimalan broj stavki za indeksiranje u svakom od <a href="@cron">cron taskova</a>. Ako je potrebno, smanjite broj stavki da izbjegnete greške pri indeksiranju.

en: Indexing settings
bs: Postavke indeksiranja

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
bs: <p><em>Promjene postavki ispod će uzrokovati ponovnu izgradnju indeksa stranica. Indeks pretrage nije pročišćen već sistematski osvježen kako bi reflektovao nove postavke. Pretraga će nastaviti da radi ali novi sadržaj neće biti indeksiran sve dok postojeći sadržaj ne bude reindeksiran. </em></p><p><em>Defaultne postavke bi trebale biti odgovarajuće za većinu stranica.</em></p>

en: Minimum word length to index
bs: Minimalna dužina riječi za indeksiranje

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
bs: Broj karaktera koji riječ mora imati da bi bila indeksirana. Niže postavke znače bolje rezultate pretrage ali i veću bazu podataka. Svaki upit za pretragu mora imati bar jednu ključnu riječ ove veličine (ili dužu).

en: Simple CJK handling
bs: Jednostavno rukovanje CJK-om.

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
bs: Da li da se primjeni jednostavni Japansko/Kinesko/Koreansko tokenizer baziran na preklapajućim sekvencama. Isključite ako želite da koristite vanjski pred-procesor umjesto ovoga. Nema uticaja na ostale jezike.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
bs: Alat za pretragu održava indeks riječi nađenih na vašoj web stranici. Da izgradite indeks, ispravno podešen <a href="@cron">cron task</a> je neophodan. Ponašanje indeksiranja može biti podešeno koristeći postavke ispod.

en: Search form
bs: Forma za pretragu

en: Top search phrases
bs: Najtraženiji izrazi

en: View most popular search phrases.
bs: Pogledajte najtraženije izraze.

en: Enables site-wide keyword searching.
bs: Omogućava pretraživanje vaše stranice.

en: Logs access statistics for your site.
bs: Bilježi statistiku pristupa vašoj stranici.

en: Logs and records system events to syslog.
bs: Bilježi i upisuje sistemske događaje u syslog.

en: Database updates
bs: Ažuriranje baze podataka

en: Access to update.php
bs: Pristup na update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
bs: Upravlja glavnom konfiguracijom strane za administratore.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
bs: Prevodima dijelova sadržaja se upravlja kroz setove prevoda. Svaki set prevoda ima jedan izvorni članak i bilo koji broj prevoda u bilo kojem od <a href="!languages">omogućenih jezika</a>. Svi prevodi se prate da li su osvježeni na osnovu promjena izvornog članka.

en: Translation settings
bs: Postavke prevoda

en: Flag translations as outdated
bs: Označi prevod kao star

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
bs: Ako ste napravili znatne promjene, što znači da bi prevod trebao biti osvježen, možete označiti prevod ovog članka kao star. To neće promijeniti bilo koje druge postavke tog članka, kao npr. da li su objavljeni ili ne.

en: This translation needs to be updated
bs: Ovaj prevod mora biti osvježen

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
bs: Kad je ova opcija označena, ovaj prevod mora biti osvježen jer je originalni članak promijenjen. Ukinite oznaku kad je prevod osvježen.

en: Content translation
bs: Prevod sadržaja

en: Allows content to be translated into different languages.
bs: Dozvoljava da sadržaj bude preveden na različite jezike.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
bs: Primi statusni izvještaj o dostupnim nadogradnjama za svoje instalirane module i teme.

en: Who's online
bs: Ko je online

en: Delete picture
bs: Obriši sliku

en: Manages the user registration and login system.
bs: Upravlja korisničkom registracijom i login sistemom.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
bs: Izaberi metod koji se koristi da prikupi auto-kompletirane prijedloge. Napomena da <em>Sadrži</em> može prouzrokovati probleme u performansama na stranicama sa više hiljada nodova.

en: manage fields
bs: upravljaj poljima

en: @field_name (Locked)
bs: @field_name (Zaključano)

en: - Select a field type -
bs: - Izaberite tip polja -

en: - Select a widget -
bs: - izaberi widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
bs: Ime polja (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
bs: Tip podataka za čuvanje.

en: Form element to edit the data.
bs: Element forme za editovanje podataka

en: - Select an existing field -
bs: - Izaberite postojeće polje -

en: Field to share
bs: Polje koje se dijeli

en: Group name (a-z, 0-9, _)
bs: Ime grupe (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
bs: Dodaj novo polje: morate dodati i naslov (label).

en: Add new field: you need to provide a field name.
bs: Dodaj novo polje: morate dodati i ime polja.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
bs: Dodaj novo polje: ime polja %field_name je pogrešno. Ime mora sadržavati samo mala slova bez kvakica, brojeve i donju crtu (_).

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
bs: Dodaj novo polje: ime polja %field_name je predugačko. Dužina polja ne smije biti duža od 32 karaktera, uključujući i 'field_' prefiks.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
bs: Dodaj novo polje: ime polja %field_name već postoji.

en: Add new field: you need to select a field type.
bs: Dodaj novo polje: morate odrediti tip polja.

en: Add new field: you need to select a widget.
bs: Dodaj novo polje: morate odrediti tip widgeta.

en: Add new field: invalid widget.
bs: Dodaj novo polje: widget nije validan.

en: Add existing field: you need to provide a label.
bs: Dodaj postojeće polje: morate dodati i naslov (label).

en: Add existing field: you need to select a field.
bs: Dodaj postojeće polje: morate odrediti polje.

en: Add existing field: you need to select a widget.
bs: Dodaj postojeće polje: morate odrediti widget.

en: Add existing field: invalid widget.
bs: Dodaj postojeće polje: widget nije validan.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
bs: Polje %field je zaključano i ne može biti izmijenjeno.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
bs: Maksimalan broj vrijednosti koje korisnik može unijeti za ovo polje.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
bs: 'Neograničeno' će dodati 'Dodaj još' dugme kako bi korisnici mogli dodati onoliko vrijednosti koliko žele.

en: %name must be an integer.
bs: %name mora biti integer (cijeli broj).

en: %name must be a positive integer.
bs: %name mora biti pozitivni integer (cijeli broj).

en: %name must be a number.
bs: %name mora biti broj.

en: <No value>
bs: <Nema vrijednosti>

en: Add new group: you need to provide a label.
bs: Dodaj novu grupu: morate upisati oznaku (label).

en: Add new group: you need to provide a group name.
bs: Dodaj novu grupu: morate upisati ime grupe.

en: Only numbers are allowed in %field.
bs: Samo brojevi su dozvoljeni u %field.

[ctx: Long month name]
en: January
bs: Januar

[ctx: Long month name]
en: February
bs: Februar

[ctx: Long month name]
en: March
bs: Mart

[ctx: Long month name]
en: May
bs: Maj

[ctx: Long month name]
en: June
bs: Juni

[ctx: Long month name]
en: July
bs: Juli

[ctx: Long month name]
en: August
bs: Avgust

[ctx: Long month name]
en: September
bs: Septembar

[ctx: Long month name]
en: October
bs: Oktobar

[ctx: Long month name]
en: November
bs: Novembar

[ctx: Long month name]
en: December
bs: Decembar
