Learn (7.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Page
pt: Página

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use <em>páginas básicas</em> para seu conteúdo estático, como uma página 'Sobre nós'.
