Leftandright - Nested Set Taxonomy (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Weight
pt: Peso

en: Vocabulary name
pt: Nome do vocabulário

en: Rebuilding
pt: Reconstruindo

en: Rebuild
pt: Reconstruir

en: Enables the categorization of content.
pt: Permite categorizar o conteúdo.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
pt: Nenhum vocabulário disponível. <a href="@link">Adicionar novo vocabulário</a>.

en: Approximate time remaining: !time
pt: Tempo restante aproximado: !time

en: Time taken: !timetaken
pt: Tempo decorrido: !timetaken

en: Reloading original Drupal core taxonomy
pt: Recarregando a taxonomia original do core do Drupal

en: Please go and <a href="!rebuild_url">rebuild</a> all of your taxonomies
pt: Por favor <a href="!rebuild_url">reconstruir</a> todos as suas taxonomias
