Leftandright - Nested Set Taxonomy (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Weight
hi: मान

en: Core
hi: कोर

en: Vocabulary name
hi: शब्दावली नाम

en: Rebuild
hi: पुनर्निर्माण

en: Enables the categorization of content.
hi: अंतर्वस्तु को वर्गीकृत करने मे सक्षम करता हॅ।
