Legal (7.x-1.11) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Language
pt: Idioma

en: Version
pt: Versão

en: Display settings
pt: Opções de exibição

en: Terms and Conditions
pt: Termos e Condições

en: Terms and Conditions of Use
pt: Termos e Condições de Uso

en: Terms & Conditions
pt: Termos e Condições

en: <strong>Accept</strong> Terms & Conditions of Use
pt: <strong>Aceitar</strong> Termos e Condições de Uso

en: Your Terms & Conditions
pt: Seus Termos e Condições

en: Display Style
pt: Estilo de exibição

en: HTML Text
pt: Texto HTML

en: How terms & conditions should be displayed to users.
pt: Como termos e condições devem ser mostradas aos usuários.

en: Additional Checkboxes
pt: Checkboxes adicionais

en: Each field will be shown as a checkbox which the user must tick to register.
pt: Cada campo será exibido como uma caixa de seleção que o usuário deve marcar para se registrar.

en: Label
pt: Rótulo

en: Explain Changes
pt: Explique as mudanças

en: Changes
pt: Alterações

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Display setting has been saved.
pt: As configurações de exibição foram salvas.

en: Terms & Conditions have been saved.
pt: Termos & Condições foram salvas.

en: Version ID:
pt: ID da Versão:

en: User ID cannot be identified.
pt: O ID do usuário não pode ser identificado.

en: Changes List
pt: Lista de mudanças

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: New window
pt: Nova Janela

en: English
pt: Inglês

en: Languages
pt: Idiomas

en: updated user
pt: usuário atualizado

en: Revision
pt: Revisão

en: Created:
pt: Criado:

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
pt: Você já usou este link para acessar o site. Não é mais necessário usar este link para logar no site. Por favor, altere sua senha.
