Legal (7.x-1.8) - en to fi translation catalogue (73 entries)

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Language
fi: Kieli

en: Version
fi: Versio

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: Link
fi: Linkki

en: Display Terms and Conditions statement on the registration page.
fi: Näytä käyttöehdot rekisteröitymissivulla.

en: Terms and Conditions of Use
fi: Käyttöehdot

en: Terms & Conditions
fi: Käyttöehdot

en: <strong>Accept</strong> Terms & Conditions of Use
fi: <strong>Hyväksy</strong> käyttöehdot

en: Your Terms & Conditions
fi: Sinun käyttöehtosi

en: Display Style
fi: Näyttötapa

en: HTML Text
fi: HTML teksti

en: How terms & conditions should be displayed to users.
fi: Käyttäehtojen esitystapa käyttäjille.

en: Additional Checkboxes
fi: Lisä-valintaruudut

en: Each field will be shown as a checkbox which the user must tick to register.
fi: Jokainen kenttä näytetään omana valintaruutunaan joka käyttäjän on klikattava rekisteröityäkseen.

en: Label
fi: Tunnus

en: Explain Changes
fi: Selitä muutokset

en: Explain what changes were made to the T&C since the last version. This will only be shown to users who accepted a previous version. Each line will automatically be shown as a bullet point.
fi: Selitä käyttöehtojen viimeisimpään versioon tapahtuneet muutokset. Tämä näytetään vain käyttäjille jotka ovat hyväksyneet aiemman version. Jokainen muutettu rivi näytetään luetelmakohtana.

en: Changes
fi: Muutokset

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Display setting has been saved.
fi: Näyttöasetukset on tallennettu.

en: Terms & Conditions have been saved.
fi: Käyttöehdot on tallennettu.

en: Terms & Conditions will not be shown to users, as no T&C have been saved.
fi: Käyttöehtoja ei näytetä käyttäjille koska käyttöehtoja ei ole tallennettu.

en: User ID cannot be identified.
fi: Käyttäjän ID:n tunnistaminen ei onnistunut.

en: To continue to use this site please read the Terms & Conditions below, and complete the form to confirm your acceptance.
fi: Jatkaaksesi sivuston käyttämistä, lue käyttöehdot ja suorita lomake loppuun vahvistaaksesi hyväksyntäsi.

en: Changes List
fi: Lista muutoksista

en: Changes to the Terms & Conditions since last accepted:
fi: Käyttöehtojen muutokset viimeisimmän hyväksynnän jälkeen:

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Date Added
fi: Lisäyspäivämäärä

en: English
fi: englanti

en: Languages
fi: Kielet

en: updated user
fi: päivitetty käyttäjä

en: Revision
fi: Versio

en: legal
fi: oikeudellinen

en: %name accepted T&C version %tc_id.
fi: %name hyväksyi käyttöehtojen version %tc_id.

en: Created:
fi: Luotu:

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
fi: Olet juuri käyttänyt kertakäyttöisen kirjautumislinkkisi. Linkin käyttö jatkossa ei ole tarpeen. Ole hyvä ja muuta salasanasi.

en: All users (new version)
fi: Kaikki käyttäjät (uusi versio)

en: Language specific users (a revision)
fi: Kielikohtaiset käyttäjät (uusi sisältöversio)

en: Ask To Re-accept
fi: Pyydä uudelleenhyväksymään

en: <strong>Accept</strong> <a href="@terms">Terms & Conditions</a> of Use
fi: <strong>Hyväksy</strong> <a href="@terms">käyttöehdot</a>

en: Language:
fi: Kieli:

en: Revision:
fi: Sisältöversio:

en: Create New Version / Translation
fi: Luo uusi versio / käännös

en: Latest Version
fi: Uusin versio

en: Most Recent Version/Revision
fi: Uusin versio / sisältöversio

en: Add T&C
fi: Lisää käyttöehdot

en: accepted user
fi: hyväksynyt käyttäjä

en: An accepted user
fi: Hyväksynyt käyttäjä

en: Legal Conditions relationship
fi: Käyttöehtojen suhde

en: Create a relationship to a legal conditions and legal accepted.
fi: Luo suhde käyttöehtojen ja hyväksymisien välille.

en: Version ID accepted.
fi: Versio ID hyväksytty.

en: Revision ID accepted.
fi: Sisältöversio ID hyväksytty.

en: Language of T&C accepted by user.
fi: Käyttöehdot hyväksyneen käyttäjän kieli.

en: User ID of user that accepted.
fi: Käyttöehdot hyväksyneen käyttäjän ID.

en: Acceptances to user relationship
fi: Viittaus hyväksymisistä käyttäjään

en: Time Accepted
fi: Hyväksymisaika

en: Time and date user accepted T&Cs.
fi: Aajnkohta jolloin käyttäjä hyväksyi käyttöehdot.

en: Version of T&Cs.
fi: Käyttöehtojen versio.

en: Revision of T&Cs.
fi: Käyttöehtojen sisältöversio.

en: Language of T&Cs.
fi: Käyttöehtojen kieli.

en: Text of T&Cs.
fi: Käyttöehtojen teksti.

en: Date T&Cs where added
fi: Päivämäärä jolloin käyttöehdot lisättiin

en: Additional terms of T&Cs
fi: Käyttöehtojen lisäehdot

en: Explanation of changes to T&Cs
fi: Selitys käyttöehtojen muutoksista

en: Legal terms and conditions
fi: Oikeudelliset käyttöehdot

en: <strong>All users</strong>: all users will be asked to accept the new version of the T&C, including users who accepted a previous version.<br />
                               <strong>Language specific</strong>: only new users, and users who accepted the T&C in the same language as this new revision will be asked to re-accept.
fi: <strong>Kaikki käyttäjät</strong>: kaikkia käyttäjiä, mukaanlukein aiemmin hävyksyneet käyttäjät, pyydetään hyväksymään uusi käyttöehtojen versio.<br /><strong>Kielikohtaisuus</strong> vain uudet käyttäjät sekä käyttöehdot jo aiemmin hyväksyneet käyttäjät jotka käyttävät muuttunutta käyttöehtojen kieliversiota pyydetään hyväksymään ne uudelleen.

en: Display a Terms & Conditions statement on the registration page, require visitor to accept T&C to register. When a user creates an account they are required to accept your Terms & Conditions to complete their registration.
fi: Näytä käyttöehdot rekisteröitymissivulla. Kun käyttäjä luo uuden käyttäjätilin, heidän on hyväksyttävä käyttöehdot suorittaakseen rekisteröitymisensä loppuun.

en: Display a Terms & Conditions statement on the registration page, require visitor to accept the T&C to register. A <a href="@page">page</a> displaying your T&C will be automatically created, access to this page can be set via the <a href="@access">permissions</a> administration page.
fi: Näytä käyttöehdot rekisteröitymissivulla ja vaadi käyttäjiä hyväksymään käyttöehdot rekisteröityäkseen. <a href="@page">Käyttöehdot sisältävä sivu</a> luodaan automaattisesti, sen pääsysäännöt voit asettaa <a href="@access">käyttöoikeuksien</a> hallintasivulla.

en: Administer Terms and Conditions
fi: Ylläpidä Terms and Conditions

en: View Terms and Conditions
fi: Tarkastele Terms and Conditions
