Lesser Forms (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Sticky at top of lists
fa: چسبیده به بالای سجل

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: Revision information
fa: اطلاعات تنقیح

en: Generate automatic URL alias
fa: تولید خودکار اسم مستعار برای URL
