Lessons (7.x-1.0-alpha10) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Title
de: Titel

en: Description
de: Beschreibung

en: Project type
de: Projekttyp

en: Overview
de: Übersicht

en: Update status
de: Aktualisierungsstatus

en: Project name
de: Projektname

en: Status not available
de: Status nicht verfügbar

en: Steps
de: Arbeitsschritte

en: Lesson
de: Lektion

en: Lessons
de: Lektion

en: Lesson type
de: Lektionsart
