Lessons (7.x-1.0-alpha10) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Description
it: Descrizione

en: Overview
it: Panoramica

en: Update status
it: Update status (Stato di aggiornamento)

en: Steps
it: Passi
