Lessons (7.x-1.0-alpha10) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Title
pt: Título

en: Description
pt: Descrição

en: Project type
pt: Tipo do projeto

en: Overview
pt: Visão geral

en: Update status
pt: Estado das atualizações

en: Project name
pt: Nome do projeto

en: Steps
pt: Passos

en: Lesson
pt: Lição

en: Lesson type
pt: Tipo de lição
