Lessons (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Title
pt: Título

en: Description
pt: Descrição

en: Project type
pt: Tipo de projeto

en: Overview
pt: Vista global

en: Project name
pt: Nome do Projeto

en: Steps
pt: Passos
