Lessons (7.x-1.0-alpha9) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Description
ar: الوصف

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Update status
ar: حالة التحديث

en: Steps
ar: خطوات
