Lessons (7.x-1.0-alpha9) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Project type
hi: परियोजना प्रकार

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Update status
hi: नवीनतम स्थिति
