Lexicon (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: enabled
da: aktiveret

en: disabled
da: deaktiveret

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Synonyms
da: Synonymer

en: none
da: ingen

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Icon
da: Ikon

en: Add term
da: Tilføj ord

en: Configuration has been updated.
da: Konfigurationen er blevet opdateret.

en: hours
da: timer

en: days
da: dage

en: General
da: Generelt

en: Clear cache
da: Ryd cache

en: seconds
da: sekunder

en: minutes
da: minutter

en: administer taxonomy
da: administrér taksonomi

en: access administration pages
da: tilgå administrationssider

en: Match type
da: Match-type

en: Link style
da: Udseende

en: Superscript
da: Hævet

en: Link type
da: Link-type

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
da: <ul>
    <li>Undersøg om stavemåden er korrekt.</li>
    <li>Fjern anførselstegn omkring udtryk for at søge efter de enkelte ord: <em>"blå smølf"</em> vil give færre resultater end <em>blå smølf</em>.</li>
    <li>Overvej at udvide din søging med <em>OR</em>: <em>blå smølf</em> vil give færre resultater end <em>blå OR smølf</em>.</li>
    </ul>

en: Update every
da: Opdatér hver

en: Case sensitive
da: Forskel på store/små bogstaver
