Lexicon (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: enabled
he: פעיל

en: disabled
he: מושבת

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Synonyms
he: שמות נרדפים

en: none
he: ללא

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Icon
he: סמל

en: Add term
he: הוספת סיווג

en: days
he: ימים

en: General
he: כללי

en: Clear cache
he: ניקוי מטמון

en: normal
he: רגילה

en: administer taxonomy
he: ניהול סיווגים

en: access administration pages
he: גישה לעמודי ניהול

en: Superscript
he: כתב עילי

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
he: <ul>
    <li> בדקו שהאיות נכון.</li>
    <li>נסו למחוק מרכאות מסביב לביטויים כדי להתאים לכל מילה בנפרד: <em>"דרדס כחול"</em> ייתן פחות תוצאות מאשר  <em>דרדס כחול</em>.</li>
    <li>נסו לעדן את השאילתא בעזרת פרמטרים <em>OR</em>: <em>דרדס כחול</em> ייתן פחות תוצאות מאשר  <em>דרדס OR כחול</em>.</li>
    </ul>

en: Case sensitive
he: תלוי רישיות
