Lexicon (7.x-1.2) - en to bs translation catalogue (7 entries)

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: none
bs: ništa

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
bs: <ul>
    <li>Provjerite ispravnost riječi.</li>
    <li>Uklonite navodnike oko fraza da uparite svaku riječ pojedinačno: <em>"plava ribica"</em> će naći manje nego <em>plava ribica</em>.</li>
    <li>Možete koristiti i upite sa <em>OR</em>: <em>plava ribica</em> će naći manje nego <em>plava OR ribica</em>.</li>
    </ul>

en: Case sensitive
bs: Razlika između malih i velikih slova
