Lexicon (7.x-1.2) - en to cs translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: disabled
cs: vypnuto

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Synonyms
cs: Synonyma

en: none
cs: žádné

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Icon
cs: Ikona

en: Add term
cs: Přidat termín

en: hours
cs: hodiny

en: days
cs: dny

en: General
cs: Obecné

en: normal
cs: normální

en: seconds
cs: sekund

en: minutes
cs: minuty

en: administer taxonomy
cs: administrovat taxonomii

en: access administration pages
cs: přístup k administraci

en: Link style
cs: Styl odkazu

en: Superscript
cs: Horní index

en: Link type
cs: Typ odkazu

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
cs: <ul>
    <li>Zkontrolujte prosím překlepy.</li>
    <li>Pro vyhledávání jednotlivých slov je třeba odstranit uvozovky okolo frází: <em>"modrý šmoula"</em> najde méně výsledků než <em>modrý šmoula</em>.</li>
    <li>Možné je i rozšíření dotazu pomocí <em>OR</em>: <em>modrý šmoula</em> najde méně než <em>modrý OR šmoula</em>.</li>
    </ul>

en: Update every
cs: Aktualizovat každých

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost znaků
