Lexicon (7.x-1.2) - en to sq translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Synonyms
sq: Sinonime

en: none
sq: asnjë

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Add term
sq: Shto një term

en: edit term
sq: ndrysho termin

en: administer taxonomy
sq: administron taxonomy

en: access administration pages
sq: hyrje tek faqet administruese

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
sq: <p><ul>
    <li>Kontrollo korrektësinë e shkrimit.</li>
    <li>Hiq thonjëzat nga frazat e kërkuar që të kërkohen fjalët në veçanti: <em>"deti blu"</em> do të japë më pak rezultate se <em>deti blu</em>.</li>
    <li>Merr në konsiderim përdorimin e operatorit <em>OR</em>: <em>deti blu</em> do të japë më pak rezultate se <em>deti OR blu</em>.</li>
    </ul></p>
