Lexicon (7.x-1.3) - en to el translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Synonyms
el: Συνώνυμα

en: none
el: κανένα

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Add term
el: Προσθήκη όρου

en: hours
el: ώρες

en: days
el: ημέρες

en: General
el: Γενικά

en: normal
el: κάθετο διάνυσμα

en: minutes
el: λεπτά

en: administer taxonomy
el: διαχείριση ταξινόμισης

en: access administration pages
el: πρόσβαση σε σελίδες διαχείρισης

en: Superscript
el: Εκθέτης

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
el: <ul>
    <li>Ελέγξτε αν η ορθογραφία σας είναι σωστή.</li>
    <li>Αφαιρέστε τα εισαγωγικά γύρω από τις φράσεις για να αναζητηθεί κάθε λέξη ξεχωριστά: η αναζήτηση για <em>"μπλε στρουμφ"</em> θα έχει λιγότερα αποτελέσματα από την αναζήτηση για <em>μπλε στρουμφ</em>.</li>
    <li>Σκεφτείτε το ενδεχόμενο αναζήτησης με λιγότερη ακρίβεια χρησιμοποιώντας το <em>OR</em>: η αναζήτηση για <em>μπλε στρουμφ</em> θα έχει λιγότερα αποτελέσματα από την αναζήτηση για <em>μπλε OR στρουμφ</em>.</li>
    </ul>

en: Case sensitive
el: Με διάκριση πεζών-κεφαλαίων
