Lexicon (7.x-1.3) - en to sv translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: enabled
sv: aktiverad

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Synonyms
sv: Synonymer

en: none
sv: ingen

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Icon
sv: Ikon

en: Add term
sv: Lägg till term

en: Configuration has been updated.
sv: Konfiguration har uppdaterats.

en: hours
sv: timmar

en: days
sv: dagar

en: General
sv: Allmän

en: seconds
sv: sekunder

en: minutes
sv: minuter

en: edit term
sv: redigera term

en: administer taxonomy
sv: administrera taxonomi

en: access administration pages
sv: åtkomst till administrationssidor

en: Match type
sv: Passa typ

en: Case sensitivity
sv: Bokstavsberoende

en: Replace matches
sv: Ändra matchningar

en: Whether only the first match should be replaced or all matches.
sv: Välj om bara första eller alla matchningar ska ändras.

en: Link style
sv: Stil på länk

en: Term Indicator
sv: Termindikator

en: Superscript
sv: Upphöjd

en: See also
sv: Se även

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
sv: <ul>
    <li>Kontrollera att stavningen är korrekt.</li>
    <li>Ta bort citationstecken runt uttryck för att matcha orden individuellt: <em>"blå smurf"</em> matchar färre inlägg än <em>blå smurf</em>.</li>
    <li>Överväg att bredda sökningen med <em>OR</em>: <em>blå smurf</em> matchar färre inlägg än <em>blå OR smurf</em>.</li>
    </ul>

en: Configuration saved
sv: Konfiguration sparad

en: Case insensitive
sv: Ej skiftlägeskänslig

en: Case sensitive
sv: Skiftlägeskänslig
