Lexicon (7.x-1.8) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: enabled
hi: सक्रिय

en: disabled
hi: अक्षम

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Synonyms
hi: समानार्थी

en: none
hi: कोई नहीं

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Add term
hi: पद जोडें

en: days
hi: दिन

en: General
hi: सामान्य

en: seconds
hi: क्षण

en: Case sensitive
hi: अक्षर संवेदनशील
