Lexicon (7.x-1.8) - en to is translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: enabled
is: virkt

en: disabled
is: óvirkt

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Synonyms
is: Samheiti

en: none
is: engin

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Icon
is: Táknmynd

en: Add term
is: Bæta við flokkunarorði

en: hours
is: klukkutímar

en: days
is: dagar

en: General
is: Almennt

en: seconds
is: sekúndur

en: Alphabet
is: Stafróf

en: Case sensitive
is: Háð há/lágstöfum
