Lexus Zymphonies Theme (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Comments
de: Kommentare

en: Search
de: Suche

en: Add new comment
de: Neuen Kommentar hinzufügen

en: You are here
de: Sie sind hier

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: First sidebar
de: Erste Seitenleiste

en: Second sidebar
de: Zweite Seitenleiste

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: User menu
de: Benutzermenü

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Facebook URL
de: Facebook-URL

en: Twitter URL
de: Twitter-URL

en: Show breadcrumbs in a page
de: Zeige Brotkrümelnavigation auf der Seite

en: Check this option to show breadcrumbs in page. Uncheck to hide.
de: Diese Option aktivieren, um eine Pfadnavigation auf der Seite anzuzeigen.

en: Pinterest URL
de: Pinterest-URL
