Libraries API (7.x-2.3) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Version
nl: Versie

en: Name
nl: Naam

en: General information
nl: Algemene informatie

en: OK
nl: Ok

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Installed version
nl: Geïnstalleerde versie

en: Variants
nl: Varianten

en: Download URL
nl: Download-URL

en: Libraries
nl: Bibliotheken

en: Library path
nl: Bibliotheekpad

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
nl: De bibliotheek %dependency, waar de bibiotheek %library van afhankelijk is, is niet geïnstalleerd.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
nl: De versie %dependency_version van de bibiotheek %dependency is niet compatible met de bibliotheek %library.

en: The %library library could not be found.
nl: De bibiotheek %library werd niet gevonden.

en: The version of the %library library could not be detected.
nl: De versie van de bibiotheek %library werd niet gedetecteerd.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
nl: De geïnstalleerde versie %version van de bibiotheek %library wordt niet ondersteund.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
nl: De variant %variant van de bibiotheek %library werd niet gevonden.

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
nl: Maakt versie-afhankelijk en gedeeld gebruik van externe bibliotheken mogelijk.
