Libraries API (7.x-2.4) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Homepage
id: Laman beranda

en: Download
id: Unduh

en: Version
id: Versi

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Name
id: Nama

en: Path
id: Jalur

en: Provider
id: Penyedia

en: Installed
id: Terinstal

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Libraries
id: Pustaka

en: Dependencies
id: Dependensi

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
id: Pustaka %dependency, dimana pustaka %library tergantung, tidak dipasang.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
id: Versi %dependency_version dari pustaka %dependency tidak kompatibel dengan pustaka %library.

en: The %library library could not be found.
id: Pustaka %library tidak bisa ditemukan.

en: The version of the %library library could not be detected.
id: Versi pustaka %library tidak bisa dideteksi.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
id: Versi %version pustaka %library yang terpasang tidak didukung.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
id: Varian %variant pustaka %library tidak bisa ditemukan.
