Libraries API (7.x-2.4) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Homepage
ru: Домашняя страница

en: Download
ru: Скачать

en: Version
ru: Версия

en: Links
ru: Ссылки

en: Name
ru: Название

en: Path
ru: Путь

en: General information
ru: Общая информация

en: Provider
ru: Поставщик

en: Installed
ru: Установлено

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Variants
ru: Варианты

en: Libraries
ru: Библиотеки

en: Dependencies
ru: Зависимости

en: Library path
ru: Путь к библиотеке

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
ru: Библиотека %dependency, от которой зависит библиотека %library не установлена.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
ru: Версия %dependency_version библиотеки %dependency несовместима с библиотекой %library.

en: The %library library could not be found.
ru: Библиотека %library не найдена.

en: The version of the %library library could not be detected.
ru: Версия библиотеки %library не определена.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
ru: Библиотека %library версии %version не установлена.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
ru: Вариант %variant библиотеки %library не может быть найден.

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
ru: Разрешает зависимое от версии и общедоступное использование внешних библиотек.
