Libraries API (7.x-2.4) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: Homepage
sv: Hemsida

en: Download
sv: Ladda ned

en: Links
sv: Länkar

en: Name
sv: Namn

en: Path
sv: Sökväg

en: General information
sv: Generell information

en: Provider
sv: Leverantör

en: Installed
sv: Installerad

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Variants
sv: Varianter

en: Libraries
sv: Bibliotek

en: Dependencies
sv: Beroenden

en: Uninstalled
sv: Avinstallerad

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
sv: Biblioteket %dependency som biblioteket %library behöver är inte installerat.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
sv: Version %dependency_version för biblioteket %dependency är inte kompatibel med biblioteket %library.

en: The %library library could not be found.
sv: Biblioteket %library kunde inte hittas.

en: The version of the %library library could not be detected.
sv: Versionen av biblioteket %library  kunde inte hittas.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
sv: Den installerade versionen %version för biblioteket %library stöds inte.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
sv: Varianten %variant för biblioteket %library kunde inte hittas.

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
sv: Tillåter versionsberoende och delade användning av externa bibliotek.
