Libraries API (7.x-2.5) - en to am translation catalogue (6 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Version
am: ሥሪት

en: Name
am: ስም

en: Path
am: ዱካ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Dependencies
am: ጥገኛዎች
