Libraries API (7.x-2.5) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Status
fr: État

en: Homepage
fr: Page d'accueil

en: Download
fr: Téléchargement

en: Links
fr: Liens

en: Name
fr: Nom

en: Path
fr: Chemin

en: General information
fr: Information générale

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Installed
fr: Installé

en: Machine name
fr: Nom système

en: Variants
fr: Variantes

en: Download URL
fr: URL de téléchargement

en: Libraries
fr: Bibliothèques

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Uninstalled
fr: Non installé

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
fr: La bibliothèque %dependency dont dépend la bibliothèque %library n'est pas installée.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
fr: La version %dependency_version de la bibliothèque %dependency n'est pas compatible avec la bibliothèque %library.

en: The %library library could not be found.
fr: La bibliothèque %library est introuvable.

en: The version of the %library library could not be detected.
fr: La version de la bibliothèque %library n'a pas pu être détectée.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
fr: La version %version installée de la bibliothèque %library n'est pas prise en charge.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
fr: La variante %variant de la bibliothèque %library est introuvable.
