Library (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Item
ar: عنصر

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Quantity
ar: الكمية

en: error
ar: خطأ

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Message
ar: الرسالة

en: Name
ar: الاسم

en: History
ar: الأرشيف

en: Display
ar: العرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Sent email to %recipient
ar: أُرسل البريد إلى %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ar: تعذّر إرسال البريد إلى %recipient

en: The subject of the message.
ar: موضوع الرسالة.

en: Add action
ar: إضافة إجراء

en: Recipient
ar: المتسلم

en: Delete action
ar: احذف الإجراء

en: Copy
ar: نسخ

en: Available
ar: متوفّر
