Library (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Item
da: Element

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Quantity
da: Mængde

en: error
da: fejl

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Categories
da: Kategorier

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Message
da: Meddelelse

en: Name
da: Navn

en: History
da: Historik

en: Notes
da: Noter

en: Sent email to %recipient
da: E-mail sendt til %recipient

en: Unable to send email to %recipient
da: Kunne ikke sende e-mail til %recipient

en: The subject of the message.
da: Meddelelsens emne.

en: Add action
da: Tilføj handling

en: Recipient
da: Modtager

en: Days
da: Dage

en: Hours
da: Timer

en: Transaction
da: Transaktion

en: Delete action
da: Slet handling

en: Copy
da: Kopier

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: Available
da: Tilgængelig

en: The action has been deleted.
da: Handlingen er blevet slettet.

en: The email address to which the message should be sent.
da: E-mail-adressen som meddelelsen sendes til.

en: Due Date
da: Forfaldsdato

en: Library
da: Bibliotek
