Library (7.x-1.0-alpha1) - en to es translation catalogue (31 entries)

en: Title
es: Título

en: Body
es: Cuerpo

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Item
es: Elemento

en: Subject
es: Asunto

en: Actions
es: Acciones

en: Quantity
es: Cantidad

en: Yes
es: Sí

en: Categories
es: Categorías

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Message
es: Mensaje

en: Name
es: Nombre

en: History
es: Historial

en: Display
es: Presentación

en: Notes
es: Notas

en: Sent email to %recipient
es: Se ha enviado un correo electrónico a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
es: No se pudo enviar un correo a %recipient

en: The subject of the message.
es: El asunto del mensaje.

en: Add action
es: Añadir acción

en: Recipient
es: Destinatario

en: Days
es: Días

en: Hours
es: Horas

en: Delete action
es: Eliminar acción

en: Copy
es: Copiar

en: Unavailable
es: No disponible

en: Available
es: Disponible

en: The action has been deleted.
es: La acción ha sido eliminada.

en: The email address to which the message should be sent.
es: La dirección de correo electrónico a la que se debe enviar el mensaje.

en: Library
es: Librería
