Library (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Item
hi: वस्तु

en: Subject
hi: विषय

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Quantity
hi: मात्रा

en: error
hi: त्रुटि

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Categories
hi: वर्ग

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Message
hi: संदेश

en: Name
hi: नाम

en: History
hi: इतिहास

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Sent email to %recipient
hi: %recipient को ईमेल भेजें

en: Unable to send email to %recipient
hi: %recipient को ईमेल भेजने में असमर्थ

en: The subject of the message.
hi: संदेश का विषय है।

en: Add action
hi: क्रिया जोड़ें

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: Delete action
hi: क्रिया मिटाएँ

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: Library
hi: लाइब्रेरी
