Library (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (23 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Delete
hr: Ukloni

en: Item
hr: stavka

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: Quantity
hr: Količina

en: error
hr: greška

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Categories
hr: Kategorije

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Message
hr: Poruka

en: Name
hr: Naziv

en: History
hr: Povijest

en: Display
hr: Prikaz

en: Notes
hr: Bilješke

en: Sent email to %recipient
hr: Pošalji e-poštu korisniku %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
hr: Nije bilo moguće poslati e-poštu korisniku %recipient.

en: The subject of the message.
hr: Naziv poruke.

en: Recipient
hr: Primatelj

en: Delete action
hr: Ukloni akciju
