Library (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (36 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Item
hu: Tétel

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: error
hu: hiba

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Message
hu: Üzenet

en: Name
hu: Név

en: History
hu: Történet

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Sent email to %recipient
hu: E-mail elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet e-mailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Add action
hu: Művelet hozzáadása

en: Recipient
hu: Címzett

en: Days
hu: Napok

en: Hours
hu: Órák

en: Transaction
hu: Tranzakció

en: Delete action
hu: Művelet törlése

en: Copy
hu: Másolás

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Available
hu: Elérhető

en: The action has been deleted.
hu: A művelet törlése megtörtént.

en: The email address to which the message should be sent.
hu: Az e-mail cím, ahová az üzenetet el kell küldeni.

en: Library
hu: Könyvtár

en: library
hu: könyvtár

en: The email has been sent.
hu: Az email el lett küldve.
