Library (7.x-1.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: error
kn: ದೋಷ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Transaction
kn: ವ್ಯವಹಾರ

en: Copy
kn: ಕಾಪಿ ಮಾಡು

en: Unavailable
kn: ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ
