Library (7.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Actions
mr: कृती

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: error
mr: तृटी

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Message
mr: संदेश

en: Name
mr: नाव

en: History
mr: इतिहास

en: Display
mr: दाखवा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Days
mr: दिवस

en: Hours
mr: तास
