Library (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Item
fa: آیتم

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Quantity
fa: تعداد

en: error
fa: خطا

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Message
fa: پیغام

en: Name
fa: نام

en: History
fa: تاریخچه

en: Display
fa: نمایش

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Sent email to %recipient
fa: نامه الکترونیکی به %recipient ارسال شد

en: Unable to send email to %recipient
fa: ناتوان در ارسال نامه الکترونیکی به %recipient

en: The subject of the message.
fa: موضوع پیغام.

en: Add action
fa: افزودن عملیات

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Hours
fa: ساعت

en: Delete action
fa: حذف عملکرد

en: Copy
fa: کپی

en: Unavailable
fa: در دسترس نیست

en: Available
fa: در دسترس
