Library (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Item
fr: Élément

en: Subject
fr: Objet

en: Quantity
fr: Quantité

en: error
fr: erreur

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Categories
fr: Catégories

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: History
fr: Historique

en: Display
fr: Affichage

en: Sent email to %recipient
fr: Courriel envoyé à %recipient

en: Unable to send email to %recipient
fr: Impossible d'envoyer un courriel à %recipient

en: The subject of the message.
fr: Le sujet du message.

en: Add action
fr: Ajouter une action

en: Recipient
fr: Destinataire

en: Days
fr: Jours

en: Hours
fr: Heures

en: Delete action
fr: Supprimer l'action

en: Copy
fr: Copier

en: Barcode
fr: Code-barres

en: Unavailable
fr: Indisponible

en: Available
fr: Disponible

en: The action has been deleted.
fr: L'action a été supprimée.

en: Send E-mail
fr: Envoyer le courriel

en: The email address to which the message should be sent.
fr: L'adresse de courriel à laquelle le message doit être envoyé.

en: Due Date
fr: Date d'échéance

en: Library
fr: Bibliothèque
