Library (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Item
id: Barang

en: Subject
id: Judul

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Categories
id: Kategori

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: History
id: Riwayat

en: Display
id: Tampilan

en: Sent email to %recipient
id: Email sudah dikirim ke %recipient

en: Unable to send email to %recipient
id: Tidak bisa mengirim email ke %recipient

en: The subject of the message.
id: Subyek pesan email.

en: Add action
id: Tambah tindakan

en: Recipient
id: Penerima

en: Delete action
id: Hapus perintah

en: Copy
id: Salin

en: Unavailable
id: Tidak tersedia

en: Available
id: Ketersediaan

en: Library
id: Pustaka
