Library (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Item
it: Elemento

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Quantity
it: Quantità

en: error
it: errore

en: Yes
it: Sì

en: Categories
it: Categorie

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: History
it: Cronologia

en: Display
it: Visualizzazione

en: Notes
it: Note

en: Sent email to %recipient
it: E-mail inviata a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
it: Impossibile inviare e-mail a %recipient

en: The subject of the message.
it: L'oggetto del messaggio.

en: Add action
it: Aggiungi azione

en: Recipient
it: Destinatario

en: Days
it: Giorni

en: Hours
it: Ore

en: Transaction
it: Transazione

en: Delete action
it: Elimina azione

en: Copy
it: Copia

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Available
it: Disponibile

en: The email address to which the message should be sent.
it: L'indirizzo e-mail al quale il messaggio sarebbe spedito.

en: Library
it: Biblioteca
