Library (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Actions
nl: Acties

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: error
nl: fout

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Categories
nl: Categorieën

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Message
nl: Bericht

en: Name
nl: Naam

en: History
nl: Historie

en: Display
nl: Weergeven

en: Notes
nl: Notities

en: Sent email to %recipient
nl: E-mail is naar %recipient verzonden

en: Unable to send email to %recipient
nl: Het was niet mogelijk om een e-mail naar %recipient te versturen

en: The subject of the message.
nl: Het onderwerp van het bericht.

en: Add action
nl: Actie toevoegen

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Days
nl: Dagen

en: Hours
nl: Uren

en: Delete action
nl: Actie verwijderen

en: Copy
nl: Kopieren

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: Available
nl: Beschikbaar

en: The action has been deleted.
nl: De actie is verwijderd

en: Send E-mail
nl: Verstuur E-mail

en: The email address to which the message should be sent.
nl: Het e-mailadres waar het bericht naar toegezonden moet worden.

en: Due Date
nl: Vervaldag

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Action name
nl: Actienaam
