Library (7.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (18 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Item
te: అంశం

en: Subject
te: విషయం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Quantity
te: పరిమాణం

en: error
te: సమస్య

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Categories
te: వర్గాలు

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Message
te: సందేశం

en: Name
te: పేరు

en: History
te: చరితం

en: Display
te: చూపు
