Library (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Item
tr: Öğe

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Quantity
tr: Miktar

en: error
tr: hata

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Message
tr: İleti

en: Name
tr: İsim

en: History
tr: Geçmiş

en: Display
tr: Gösterim

en: Notes
tr: Notlar

en: Sent email to %recipient
tr: E-posta gönderildi: %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
tr: E-posta gönderilemedi: %recipient.

en: The subject of the message.
tr: İletinin konusu.

en: Add action
tr: Eylem ekle

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Days
tr: Günler

en: Hours
tr: Saat

en: Delete action
tr: Eylemi sil

en: Copy
tr: Kopyala

en: Barcode
tr: Ürün Kodu

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: Available
tr: Mevcut

en: The email address to which the message should be sent.
tr: Mesajın gönderileceği e-posta adresi.

en: Library
tr: Kütüphane
