Library (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (40 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Item
uk: Елемент

en: Subject
uk: Тема

en: Actions
uk: Дії

en: Quantity
uk: Кількість

en: error
uk: помилка

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Categories
uk: Категорії

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Message
uk: Повідомлення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: History
uk: Історія

en: Display
uk: Показ

en: Notes
uk: Примітки

en: Sent email to %recipient
uk: Відправлено електронну пошту до %recipient

en: Unable to send email to %recipient
uk: Неможливо відправити електронну пошту до %recipient

en: The subject of the message.
uk: Тема повідомлення.

en: Add action
uk: Додати дію

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Days
uk: Дні(в)

en: Hours
uk: Годин(и)

en: View Details
uk: Переглянути подробиці

en: Transaction
uk: Транзакція

en: Delete action
uk: Видалити дію

en: Copy
uk: Копіювати

en: Barcode
uk: Штрих-код

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Available
uk: Доступно

en: The action has been deleted.
uk: Дію видалено

en: Send E-mail
uk: Надіслати повідомлення електронної пошти

en: The email address to which the message should be sent.
uk: Електронна адреса, на яку повідомлення буде надіслано

en: Due Date
uk: Очікувана дата

en: Library
uk: Бібліотека

en: Action name
uk: Назва дії

en: No Change
uk: Без змін
